Przedstawiamy przedświąteczne nowości książkowe Wydawnictwa Zysk i S-ka

Przedstawiamy przedświąteczne nowości książkowe Wydawnictwa Zysk i S-ka

Oto, co Wydawnictwo Zysk i S-ka szykuje dla czytelników na listopad oraz grudzień!

Dobre wieści dla tych, którzy zdążyli się już nieco stęsknić za rodziną Bridgertonów dobre wieści! Miłosne tajemnice Julii Quinn ukazują perypetie kolejnego z ośmiorga rodzeństwa - Colina!

Najmłodszych czytelników zainteresują trzy pozycje. Jenny i Koci Klub Esther Averill jest pełną uroku opowieścią o łagodnej kotce z czerwonym szalikiem. Szczęśliwy książę i inne opowiastki Oscara Wilde'a to tytuł który poruszy serca wszystkich, nie tylko małych czytelników! Chłopiec zwany Gwiazdką Matta Haiga to fascynująca historia Świętego Mikołaja! Premiera filmowa zapowiadana jest na listopad 2021!

Dla tych, którzy lubią zagadki kryminalne oraz poczuć dreszczyk grozy - trzy tytuły: Świąteczne morderstwo Ady Moncrieff, Świąteczne tajemnice. Tom II pod redakcją Otto Penzler'a oraz Gwiazdka z duchami. Antologia opowiadań grozy autorstwa Margaret Oliphant, Ellen Wood i Romana Zmorskiego.

Wznowiony zostaje pierwszy tom monumentalnego cyklu fantasy pt. Oko świata Roberta Jordana w nowej oprawie graficznej. Serial na podstawie cyklu już w  listopadzie będzie dostępny w serwisie Prime Video.
Pamięć zwana Imperium Arkadego Martine'a to fascynujące połączenie pełnej akcji międzygwiezdnej powieści przygodowej z mroczną zagadką kryminalną.

Dla miłośników literatury pięknej Najsłynniejsze opowiadania wigilijne Charlesa Dickensa, Anthon'ego Trollope'a  łączy świąteczna atmosfera i niepowtarzalny wiktoriański styl. Opowiastki do przemyślenia Jorge Bucay'a są zbiorem pouczających historii pomagającym ludziom lepiej zrozumieć siebie. A lasy wiecznie śpiewają Trygve Gulbranssen to historia osadzona w dziewiętnastowiecznej Norwegi. Mocni ludzie Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego ukazują życie Polaków na wygnaniu na Syberii.

Przerażająco wierny obraz świata zbudowanego wokół kultu pieniądza przedstawia Kurt Vonnegut w powieści Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater.
Zaklinacz koni Nicholasa Evans'a to pełna emocji opowieść o odkupieniu i sile ludzkiego ducha.
Ostatnią propozycją jest reportaż Piotra Witwickiego pt. Znikająca Polska.

Miłosne tajemnice
Julia Quinn

Tytuł oryginału: Romancing Mister Bridgerton
Przekład: Aleksandra Jagiełowicz
Stron: 458
Format: 140x205 mm
Wydanie: I w tej edycji
Seria: Bridgertonowie tom 4
Oprawa: miękka

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli…

Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa myśli, że wie o nim wszystko, ale nagle natyka się na jego najgłębszy sekret... i zaczyna się obawiać, że może jednak wcale go nie zna. Colin Bridgerton jest zmęczony swoją reputacją lekkoducha i pustego czarusia, ma także dość tego, że wszyscy przejmują się autorką znanej rubryki plotkarskiej, lady Whistledown, która wspomina o nim w pierwszych zdaniach każdej swojej publikacji. Jednak po powrocie z podróży zagranicznej Colin odkrywa, że życie w Londynie całkowicie się zmieniło, co dotyczy zwłaszcza Penelopy Featherington! Kiedy okazuje się, że Penelopa ma własne sekrety, ten, który dotąd unikał związków, musi zdecydować: czy jest ona dla niego największym zagrożeniem, czy też szansą na szczęście…

Jenny i Koci Klub
Esther Averill

Tytuł oryginału: Jenny and the Cat Club
Tłumacz: Ewa Horodyska
Ilustracje: Esther Averill
Stron: 176
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Seria: mała klasyka
Oprawa: twarda

Pełna uroku opowieść o łagodnej kotce z czerwonym szalikiem

W nowojorskiej Greenwich Village, pod opieką kapitana morskiej żeglugi żyje sobie szczęśliwie czarna kotka. Skromna Jenny Linsky nade wszystko pragnie przystąpić do miejscowego Kociego Klubu, w którego szeregach znajdują się takie kocie osobistości, jak wytworna perska kotka Pani Motylek, zwinny tancerz Makaronik i stateczny, pulchny Pan Prezes. Czy jednak mała Jenny potrafi przezwyciężyć obawy i dowieść, że ona również ma szczególne umiejętności?
Poznajcie Jenny i jej przyjaciół, takich jak nieustraszony Łobuz, czyli Kot Strażak, przeżywających przygody w sercu wielkiego miasta, i przekonajcie się, dlaczego „The Atlantic Monthly” nazwał Jenny „osobistością niewiele mniejszą niż tacy giganci jak Piotruś Królik”.

Książki Esther Averill o Jenny Linsky zasługują na szczególne uznanie.
 

Szczęśliwy książę i inne opowiastki
Oscar Wilde

Tytuł oryginału: The Happy Prince, The Selfish Giant, The Remarkable Rocket, The Devoted Friend, The Nightingale and the Rose
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Ilustracje: Charles Robinson
Stron: ok. 120
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Seria: mała klasyka
Oprawa: twarda

Znakomite bajki Oscara Wilde’a poruszą serca czytelników w każdym wieku

Pięć zebranych w tym tomie opowiadań (Szczęśliwy książę, Słowik i róża, Samolubny olbrzym, Prawdziwy przyjaciel, Prześwietna petarda) jak wszystkie bajki z morałem przeznaczone są nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych czytelników. Każda z tych pięknie opowiedzianych historii niesie finezyjną aluzję. Baśnie są zdecydowanie odmienne, we wszystkich jednak zawarte jest ważne przesłanie. Mówią o dobru i złu, pokazując, iż zło nie zawsze musi oznaczać nikczemność, gdyż wystarczy mu żywić się samolubstwem – a prawdziwa miłość ostatecznie zatriumfuje. Te czasem mroczne, a zarazem barwne opowieści traktują przede wszystkim o sobkostwie, współczuciu, chrześcijaństwie, wielkoduszności i miłości.
 

Chłopiec zwany Gwiazdką
Matt Haig

Tytuł oryginału: A Boy Called Christmas
Tłumacz: Ernest i Marta Bryll
Ilustracje: Chris Mould
Stron: 268
Format: 140 x 205
Wydanie: I w tej edycji
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Uwierz w niemożliwe! Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż tę książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe.
Jesteś wciąż z nami? To dobrze. (Elfy byłyby z ciebie dumne). W takim razie zaczynajmy…
Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą, świąteczną podróż.

Chłopiec zwany Gwiazdką został zekranizowany. Premiera filmowa zapowiadana jest na listopad 2021 roku. W filmie będziemy mogli zobaczyć między innymi Maggie Smith, Sally Hawkins i Toby’ego Jonesa.
 

Świąteczne morderstwo
Ada Moncrieff

Tytuł oryginału: Murder Most Festive: A Christmas Mystery
Tłumacz: Mariusz Warda
Stron: 320
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Święta Bożego Narodzenia w Westbury Manor będą miały w tym roku zaskakujący przebieg. Detektyw amator musi rozwikłać iście piekielną tajemnicę...

Wigilia 1938 roku. Rodzina Westburych wraz z przyjaciółmi zbiera się w pięknej, wiejskiej rezydencji. Trwa świąteczna uczta, a pokoje na piętrze czekają już na przyjęcie gości.
Ale tej nocy jedno łóżko pozostanie puste. W świąteczny poranek ciało Davida Campbella-Scotta zostaje odnalezione na śniegu. Obok leży pistolet, a do zwłok wiedzie tylko jedna para śladów.
Jednak detektywowi amatorowi, Hugh Gavestonowi, coś nie pasuje. Campbell-Scott dopiero co wrócił z zagranicy niewyobrażalnie bogaty – dlaczego miałby odebrać sobie życie? Rozpoczyna się śledztwo...
Cudownie klimatyczne, pełne czarującego dowcipu i błyskotliwej intrygi, Świąteczne morderstwo stanowi idealną pozycję dla fanów Agathy Christie
 

Świąteczne tajemnice. Tom II
Otto Penzler (red.)

Tytuł oryginału: The Big Book of Christmas Mysteries
Tłumacz: Katarzyna Krawczyk
Stron: 760
Format: 140x205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda z obwolutą

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych

Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji, a czasem również atmosfery grozy.
Misternie skonstruowane fabuły, ekscentryczni bohaterowie i niesamowita świąteczna atmosfera sprawią, że ta antologia będzie wymarzonym prezentem dla każdego, komu Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wciągającą lekturą.
 

Gwiazdka z duchami. Antologia opowiadań grozy
Margaret Oliphant, Ellen Wood, Roman Zmorski

Przekład: Jerzy Łoziński, Mira Czarnecka, Wiesław Marcysiak
Stron: ok. 550
Format: 135x205 mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda z obwolutą

Fascynujący zbiór klasycznych opowieści o duchach, nadprzyrodzonych zjawiskach i nawiedzonych domostwach

Autorki prezentowanych w tomie opowiadań, Ellen Wood, Margaret Oliphant i J.H. Riddell, należały do grona najpopularniejszych przedstawicielek nurtu niesamowitości w literaturze angielskiej drugiej połowy XIX wieku, ale ponadczasowość poruszanych tematów sprawia, że także i dziś czytelnik znajdzie prawdziwą przyjemność w lekturze ich utworów. Barwny język, którym opisują osobliwości czasów wiktoriańskich, zmysł obserwacji do niekiedy dziś szokujących norm społecznych, ale przede wszystkim typowa dla literatury gotyckiej w tej epoce umiejętność podsycania naszych lęków sprawiają, że te opowieści o duchach, rodowych klątwach i tajemniczych zniknięciach czyta się dziś z zapartym tchem.

Z kolei nawiązujące do ludowych podań utwory nieco zapomnianego dziś Romana Zmorskiego, poety, tłumacza i folklorysty, oraz młodzieńczy utwór Zygmunta Krasińskiego Mściwy karzeł reprezentują tzw. nurt czarnego romantyzmu, w którym świat ludzi ściśle spojony jest z mrocznym światem duchów. Karty tych opowieści zaludniają upiorni mściciele, powstałe z grobu monstra, demony z zaświatów i przeklęte siedliska, słowem motywy do dziś popularne w literaturze i filmie grozy.

Oko świata. Wydanie serialowe
Robert Jordan

Tytuł oryginału: The Eye of the World
Przekład: Katarzyna Karłowska
Stron: 984
Format: 140x205 mm
Wydanie: I w tej edycji
Seria: KOŁO CZASU
Oprawa: miękka

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie

Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do wioski przybywa tajemnicza kobieta imieniem Moraine. Jest ona członkinią potężnego zakonu kobiet władających Jedyną Mocą - Aes Sedai. Przynosi ze sobą ostrzeżenie przed mrocznymi siłami Czarnego, który budzi się z uśpienia, by zapanować nad wszystkimi istotami. Na potwierdzenie jej słów wioskę atakują krwiożercze trolloki - dzikie bestie, które wielu uważało za stwory wyłącznie z legend. Gdy Pole Emonda staje w ogniu, Moraine pomaga chłopcom w ucieczce, jest bowiem przekonana, że jeden z nich jest Smokiem Odrodzonym - wybrańcem, którego przeznaczeniem jest przeciwstawić się Czarnemu i stanąć kiedyś do Ostatniej Bitwy, Tarmon Gai'Don, od której wyniku zależą losy świata...

SERIAL NA PODSTAWIE CYKLU JUŻ W LISTOPADZIE BĘDZIE DOSTĘPNY W SERWISIE PRIME VIDEO.

Pamięć zwana Imperium
Arkady Martine

Tytuł oryginału: A Memory Called Empire
Przekład: Michał Jakuszewski
Stron: 540
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Fascynujące połączenie pełnej akcji międzygwiezdnej powieści przygodowej z mroczną zagadką kryminalną

Ambasador Mahit Dzmare przybywa do stolicy obejmującego wiele układów planetarnych Imperium Teixcalaanlijskiego i dowiaduje się, że jej poprzednik, ambasador ich małej, lecz zawzięcie broniącej swej niezależności stacji górniczej, nie żyje. Nikt nie chce przyznać, że jego śmierć nie była wypadkiem – ani że następną ofiarą może być Mahit, ponieważ polityczna niestabilność sięgnęła już najwyższych kręgów cesarskiego dworu. Mahit musi odnaleźć winnego, ocalić własne życie i uratować ojczystą stację przed nieustanną ekspansją Teixcalaanu. Jednocześnie musi nauczyć się funkcjonować w obcej kulturze, wdaje się w intrygi na własną rękę oraz ukrywa straszliwie groźną technologiczną tajemnicę, która może spowodować koniec jej stacji i jej sposobu życia… albo uratować je przed zagładą.

NAGRODA HUGO DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI 2020 ROKU

Najsłynniejsze opowiadania wigilijne
Charles Dickens, Anthony Trollope

Tłumacz: Jerzy Łoziński, Tomasz Tesznar
Stron: ok. 300
Format: 140x205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda z obwolutą

Opowiadania wybitnych pisarzy, które łączy świąteczna atmosfera i niepowtarzalny wiktoriański styl

Ta niezwykła książka jest idealnym prezentem dla wszystkich miłośników tradycyjnych świątecznych opowieści. Zawiera najsłynniejszą opowieść wigilijną wszech czasów autorstwa Charlesa Dickensa oraz dwa słynne świąteczne utwory Anthony’ego Trollope’a, ukazujące zabawny, a zarazem wnikliwy portret wiktoriańskiej Anglii.
 

Opowiastki do przemyślenia
Jorge Bucay

Tytuł oryginału: Cuentos para pensar
Tłumacz: Magdalena Olejnik
Stron: 152
Format: 125x195 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda z obwolutą

Pisarz i psychoterapeuta Jorge Bucay jest znany polskim czytelnikom dzięki swojej antologii Pozwól, że Ci opowiem..., w której mistrzowsko pokazał, jak opowiadanie bajek i przypowieści może zmienić nasze nastawienie do życia. Opowieści jest o wiele łatwiej zrozumieć niż ćwiczenia czy psychoterapeutyczne komentarze, a ich moc jest znana ludzkości od wieków. Dzięki nim rzeczy pozornie skomplikowane stają się prostsze, a między autorem i czytelnikiem nawiązuje się szczególna więź, która sprawia, że wspólnie starają się znaleźć odpowiedzi na nurtujące każdego z nas pytania.

Opowiastki do przemyślenia – to kolejny zbiór pouczających historii, które Bucay od lat wykorzystuje w swojej praktyce, by pomóc ludziom lepiej zrozumieć siebie i zastanowić się nad źródłem swoich problemów i zmartwień.
 

A lasy wiecznie śpiewają
Trygve Gulbranssen

Tytuł oryginału: Og bakom synger skogene; Det blåser fra Dauingfjell; Ingen vei går utenom
Tłumacz: Henryk Goldmann i Henryk Leśniewski
Stron: 560
Format: 150 x 235 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Seria: wydanie obejmuje obie części sagi: A lasy wiecznie śpiewają i Dziedzictwo na Björndal
Oprawa: twarda z obwolutą
Gatunek: literatura piękna

Kultowa powieść skandynawska, która na długo zostaje w sercu. Przetłumaczona na trzydzieści języków, sfilmowana, sprzedana w ponad dwunastu milionach egzemplarzy.

Walka z naturą. Walka o miłość. Walka o szacunek. Na Północy trzeba umieć żyć!

W skutej lodem dziewiętnastowiecznej Norwegii ludzie mają twarde i dumne serca. Niełatwe życie regulowane jest przez rytm przyrody i wielowiekową tradycję szanowaną ponad wszystko. Czy ktoś stamtąd może pokochać miłością gorącą i szczerą, której nie złamią wichry losu?

Stary chłopski ród Björndal od lat słynie z męstwa i uporu, budząc strach i respekt pozostałych mieszkańców równiny. Zdobyte przez rodzinę bogactwo przyniosło władzę, ale sprowadziło też ludzką zawiść i zagrożenia, którym musi ona sprostać.

Nieodpuszczone grzechy z przeszłości nie dają spokoju. W tym surowym świecie członkowie rodziny muszą odnaleźć drogę do szczęścia i odkupienia nie tylko własnych win, ale także ich przodków.
Niniejsza edycja zawiera w jednym woluminie obie części sagi: A lasy wiecznie śpiewają i Dziedzictwo na Björndal.
 

Mocni ludzie
Antoni Ferdynand Ossendowski

Stron: 232
Format: 140x205 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: miękka

Ujmująca powieść wielkiego pisarza i podróżnika!

Rosyjski zaborca bezlitośnie traktował wszystkie przejawy polskich buntów i woli niepodległości. Metodą walki z przeciwnikami cara była zsyłka na Syberię. Była to kara dotkliwa, bowiem tęsknota za krajem i najbliższymi rozrywała serce. Jednak czy życie Polaków na wygnaniu oznaczało jedynie udrękę i pewną śmierć?

Porucznik Władysław Lis za udział w wojnie polsko-rosyjskiej w 1831 roku został wraz z żoną wywieziony na Syberię. Tam, w małej wiosce wśród prostych i uczciwych ludzi, znajduje swoje miejsce na ziemi. Uczy się od nich przetrwania pośród nieujarzmionej przyrody, dostrzegania jej rytmu i przemian. Surowa Syberia staje się jego domem, a dzika tajga żywicielką. Z czasem Polak swoimi czynami, uporem i pracowitością zyskuje przychylność rdzennej ludności syberyjskiej. Wzajemna sympatia przeradza się w wielką przyjaźń. Łączy ich wspólne pragnienie – wyzwolenie spod jarzma moskiewskiego.

 
Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater
Kurt Vonnegut

Tytuł oryginału: God Bless You, Mr. Rosewater
Tłumacz: Lech Jęczmyk
Stron: 256
Format:140x205 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda z obwolutą
Gatunek: literatura piękna

Groteskowy, a zarazem przerażająco wierny obraz świata zbudowanego wokół kultu pieniądza

Eliot Rosewater, miłośnik alkoholu, a także prezes bajecznie bogatej Fundacji Rosewatera, nie jest w stanie znieść ciężaru fortuny, którą posiada. Wpada w obłęd i wyrusza w pijacką pielgrzymkę po całym kraju, żeby na końcu zamieszkać w ciasnym biurze w swoim rodowym miasteczku i zacząć, ku niezadowoleniu wpływowego ojca, pomagać jego mieszkańcom w codziennych potrzebach. Tymczasem przebiegły i ambitny prawnik Norman Mushari postanawia pozbawić Eliota majątku i dostać się do upragnionego grona najbogatszych ludzi Ameryki.

Finał tego niezwykłego społecznego eksperymentu Eliota Rosewatera każe zastanowić się, kto jest bardziej szalony – milioner, który rezygnuje ze swojej fortuny, czy pełen hipokryzji i chciwości świat, w którym żyjemy.
 

Zaklinacz koni
Nicholas Evans

Tytuł oryginału: The Horse Whisperer
Przekład: Jerzy Łoziński
Stron: ok. 350
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda

Historia miłosna, porywająca przygoda i pełna emocji opowieść o odkupieniu i sile ludzkiego ducha

W spokojny, śnieżny poranek dziewczynka i jej koń dostają się pod koła czterdziestotonowej ciężarówki. Zarówno Grace, jak i Pielgrzym uchodzą z życiem, jednak wypadek ma destrukcyjny wpływ na ich losy, a także na losy osób z nimi związanych. Matka Grace, Annie, nie zgadza się na uśpienie straszliwie poranionego konia, czując, że wówczas w Grace również coś umrze. Przejeżdża pół Ameryki w poszukiwaniu zaklinacza - człowieka, który potrafi oddziaływać na psychikę koni…

Tom Booker, kowboj z Montany, ma szczególny dar - jest kimś w rodzaju końskiego psychoterapeuty. Wywiera kojący wpływ na zwierzęta, a później okazuje się, że potrafi również wywierać wpływ na ludzi. Osoby, które się z nim zetknęły, ulegają wewnętrznej przemianie, i nic w ich życiu nie jest już takie, jak było...

 
Znikająca Polska
Piotr Witwicki

Stron: 210
Format: 125x195 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Znikająca Polska to historia transformacji opowiedziana z perspektywy miasta średniej wielkości. Włocławek to polskie Detroit, przemysłowy ośrodek, który wbija gwóźdź do własnej trumny. Zamiast wielkiej polityki mamy tu historie ludzi: od tych, którzy zbierali złom po tych, którzy flirtowali z rodzącym się kapitalizmem. W tle: zrujnowane fabryki, rodząca się drobna przedsiębiorczość i brutalna reforma administracyjna. Miasta upada, ale w nim pozostają ludzie.


Forum Biznesu poleca i życzy miłej lektury.

Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul.Wielka 10, 61-774 Poznań

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.