Od dzisiaj rozliczenie PIT-ów i już utrudnienia

Od dzisiaj rozliczenie PIT-ów i już utrudnienia

W pierwszych godzinach rozliczania PIT-ów na e-Urzędzie Skarbowym pojawiły się utrudnienia. Część użytkowników mogła mieć kłopot z zalogowaniem się lub korzystaniem z usług. "Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy" - przekazało w nocy Ministerstwo Finansów. Obecnie system działa już sprawniej – podał serwis rmf24.pl

Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Zalogować można się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub podając dane podatkowe – wymienił serwis.

Jak informowało w nocy Ministerstwo Finansów występują utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym – napisano w informacji.

Część użytkowników może mieć kłopot z zalogowaniem się lub korzystaniem z usług. Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy. Przepraszamy za utrudnienia - przekazał resort.

W ramach usługi Twój e-PIT udostępnione są zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38, które są najczęściej wypełniane; ponadto - PIT-28 oraz PIT-36 z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej oraz oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5 proc. podatku organizacji pożytku publicznego. Dodatkowo nowością jest PIT-DZ - informacja o danych dzieci uprawniających do ulgi dla rodzin 4+ - wyjaśnił serwis rmf24.pl

Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2022 r., do 2 maja br. (30 kwietnia to niedziela), zostanie ono automatycznie zaakceptowane – wskazano w treści. (jmk)

Foto: Gospodarka - Dziennik
Źródło: rmf24.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.