Przelewy natychmiastowe w euro coraz bardziej pożądane

Przelewy natychmiastowe w euro  coraz bardziej pożądane

Jak pokazują dane Walutomatu, jedynej polskiej instytucji, która do tej pory udostępniła przelewy natychmiastowe w euro – SEPA Instant – zapotrzebowanie na te przelewy dynamicznie rośnie. Nie ma się co dziwić, skoro odbiorca np. we Włoszech może otrzymać środki w tej walucie na swoje konto w kilka sekund.

SEPA Instant to przelewy natychmiastowe w euro, które realizowane są już większości krajów europejskich. W Niemczech oferuje je już 90 proc. instytucji. W Polsce wciąż są nowością. W kraju oferuje je kilka fintechów zagranicznych i jeden polski – Currency One, operator serwisu Walutomat. Pozwalają one klientom, których bank również obsługuje SEPA Instant, na przesłanie euro praktycznie natychmiastowo, nawet w 60 sekund, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

– Ważne jest, by bank odbiorcy był zintegrowany z systemem SEPA Instant. Tutaj Europa Zachodnia poszła znacząco do przodu. Obecnie ponad 2,3 tys. banków uczestniczy w systemie, w tym 1,2 tys. z Niemiec – mówi Bartosz Grycza, Product Development Manager w Currency One.

Jak pokazują wyniki Walutomatu, liczba przelewów natychmiastowych w euro od 2020 r. w tym serwisie systematycznie rośnie. – Zainteresowanie usługą bardzo dynamicznie wzrasta, przez ostatnie 12 miesięcy liczba zrealizowanych w Walutomacie europrzelewów instant się potroiła i spodziewamy się kontynuacji tego trendu z uwagi na coraz większą liczbę odbiorców osiągalnych przez SEPA Instant – dodaje B. Grycza.
 
W Polsce standardem jest nadal przelew euro realizowany w 1-2 dni robocze. Fintechy wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwiły natychmiastowe przesyłanie euro. Jest to na pewno sygnał zapowiadający wygodniejsze i szybsze usługi finansowe dla polskich klientów.

Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Walutomat.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.