Zamykają program „Mieszkanie plus”

Zamykają program „Mieszkanie plus”

Program Mieszkanie plus zostanie zamknięty, a wynajmujący będą mogli wykupić lokale po preferencyjnych cenach - poinformował w środę minister rozwoju i technologii – podał serwis Interia.pl.

Waldemar Buda przyznał, że program nie będzie kontynuowany, "bo się nie sprawdził". Dodał, że w 2016 roku nie można było proponować programów popytowych, ze względu na małą liczbę budowanych mieszkań w Polsce – czytamy w informacji.

- Mieszkanie plus nie wypaliło, ja uczciwie rzecz biorąc nie uczestniczyłem w tym procesie. (...) Dzisiaj posprzątam po Mieszkaniu plus, to znaczy zaproponuję za chwilę rozwiązanie, które zamknie ten temat - mówił Waldemar Buda.

- Wszyscy ci, którzy (...) otrzymali te mieszkania, bo to jest dzisiaj najem, w ramach Mieszkania plus, na bardzo preferencyjnych warunkach wykupią te mieszkania i zamkniemy ten temat - powiedział Buda w programie "Rzecz o polityce" na portalu Rp.pl.

Minister rozwoju przyznał, że w 2016 roku nie można było proponować programów popytowych, ponieważ w Polsce budowano bardzo mało mieszkań – czytamy w wyjaśnieniu.

- Nie mogliśmy proponować, żeby wzmocnić klientów nabywających mieszkania, tylko musieliśmy wzmocnić podaż, czyli budowanie, i to wtedy było istotne, źle było wykonane. Natomiast dzisiaj mamy rekordową ilość budowy mieszkań i domów, w związku z tym możemy zaproponować propozycję popytową. Dlatego kredyt bezpieczny 2 proc., konto mieszkaniowe, które doprowadza nas do zakupu mieszkania - stwierdził Buda.

Jak powiedział w podsumowaniu szef MRiT, "nie kontynuujemy Mieszkania plus, bo ono się nie sprawdziło". (jmk)

Foto: Niezalezna
Źródło: Interia.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.