Złoty zyskuje

Złoty zyskuje

Czwarty tydzień z rzędu złoty się umacnia wobec dolara. Dość nisko jest też kurs wymiany euro. To dobre wiadomości m.in. dla wybierających się za granicę na wakacje. Prognozy sugerują, że potencjał jeszcze się nie wyczerpał i szczególnie amerykańska waluta może być jeszcze tańsza – napisano w serwisie Businessinsider.com.pl

Zbliżają się wakacje, w czasie których spora część Polaków na odpoczynek wybierze zagranicę. W kontekście cen wyjazdów i wydatków na miejscu ważny jest kurs euro i dolara. Ostatnie zmiany na rynku dla podróżnych są bardzo korzystne – podkreślono w informacji.

Kurs euro i dolara zanurkowały w ostatnich 24 godzinach. Wycena wspólnej waluty zbliżyła się do dołka z pierwszej połowy kwietnia, będącego przy poziomie 4,25 zł, a kurs dolara spadł do 3,91 zł - czytamy.

"Trwa już czwarty tydzień z rzędu, gdy złoty się umacnia wobec dolara, co jest najlepszą serią od listopada 2023 r." — zauważył Daniel Kostecki, ekspert CMC Markets.
Wskazał, że głównym powodem umocnienia złotego, a w zasadzie osłabienia dolara na światowych rynkach, zdaje się środowa publikacja zza oceanu wskazująca na to, że amerykański konsument jest słabszy, niż się wcześniej zdawało – czytamy w treści.

Ekspert odnotował też spadek oprocentowania 10-letnich obligacji USA do najniższego poziomu od 5 kwietnia, co wynika również ze wzrostu oczekiwań na cięcie stóp procentowych – podano dalej.
"W rezultacie waluty, takie jak złoty, skorzystały na tym i mogą nadal korzystać, ponieważ w Polsce do cięcia stóp prawdopodobnie nam daleko" — zauważył Daniel Kostecki.

"Jeśli kolejne dane z USA będą zaskakiwać negatywnie lub jeśli inflacja odpuści, a ma na to szanse w maju, to złoty w relacji do dolara może zmierzać nawet w stronę 3,80 zł, czyli najniższych poziomów od września 2021 r." — ocenił analityk CMC Markets.
Co z euro? Jego zdaniem kurs może być bardziej stabilny i znajdować się w rejonie 4,20-4,25 zł – napisano w podsumowaniu.      (jmk)

Foto: Foto:PropertyNews.pl  //Shutterstock
Źródło: Businessinsider.com.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.