Elastyczność bez granic, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w inQUBE

Elastyczność bez granic, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w inQUBE

„Elastyczność bez granic” - pod takim hasłem odbędzie się 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest oficjalnym Koordynatorem Regionalnym tego wydarzenia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ponad 1000 wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i w dużych miejscowościach. W samą inicjatywę jest zaangażowanych przeszło 170 krajów, które łączy wspólny cel – czyli promocja świadomego rozwoju zawodowego i aktywnej postawy wobec życia.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest elastyczność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcą zastanowić się, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą lepiej reagować na zmieniające się dynamicznie warunki gospodarcze, społeczne czy polityczne:

- Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Pandemia, a potem wojna w Ukrainie pokazała, że nieustannie towarzyszy nam niepewność. Pytanie, jak na kolejne niespodziewane sytuacje powinny przygotować się zarówno firmy, jak i konsumenci - mówi Karolina Tądel, Prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W dniach 14-18 listopada w inQUBE odbędzie się pięć wydarzeń, których celem jest promowanie przedsiębiorczych postaw. Jakich startup powinien prowadzić rozmowę by być wysłuchanym? Czy planowanie pracy ma wpływ na jej efektywność? Czy aplikacja może uratować życie? Czy język korzyści jest dla każdego? To tylko niektóre zagadnienia, które poruszą w trakcie swoich prelekcji i warsztatów eksperci zaproszenie przez inQUBE. W ich gronie znaleźli się: Tomasz Laskowicz – Polish Angels by Cobin, Robert Wójcik – Raj Group, Katarzyna Hoffman – Żabka Polska, Paweł Grund, Iwona Ziaja i Łukasz Adamczyk reprezentujący PZU oraz eksperci od prawa, którzy porozmawiają o tym, dlaczego prowadząc startup, nie warto oszczędzać na prawniku.

Wszystkie wydarzenia z ich udziałem są całkowicie bezpłatne i otwarte dla uczestników spoza Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wystarczy się zarejestrować. Szczegóły dotyczące wszystkich webinariów, w tym linki do zapisów, dostępne są na stronie www.inqube.pl.

___________________________________________________________________________

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2020 roku w ŚTP włączyło się ponad 350 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 710 wydarzeń, w których wzięło udział 61 000 uczestników.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości został utworzony w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Z wrocławskim Inkubatorem współpracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin. To zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń, stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku, będąca miejscem spotkań, pracy i nauki.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | Oficjalna strona: www.inqube.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.