Bezpieczne, stabilne oraz przyjazne miejsce pracy

Bezpieczne, stabilne  oraz przyjazne miejsce pracy

Toruńska spółka Decostayle Pro Sp. z o.o. wyróżniona tytułem LSO - DOBRY PRACODAWCA 2023 za inicjatywy podejmowane na rzecz pracowników.

Decostayle Pro Sp. z o.o. to międzynarodowa firma zajmująca się projektowaniem i tworzeniem prezentacji produktowych dla branży wyposażenia wnętrz. Jej działalność skupia się na rynku pokryć podłogowych. Siedziba główna spółki znajduje się w Holandii. Decostayle Pro Sp. z o.o. w Toruniu, to przede wszystkim zakład produkcyjny, w którym powstają wzorniki dla największych producentów pokryć podłogowych w Europie.

Decostayle_Iwona_Blaszczykowska2.jpg

Iwona Błaszczykowska, Dyrektor Zarządzająca

Decostayle Pro Sp. z o.o.

-Wzorniki to produkty unikatowe, zawsze zaprojektowane pod konkretne potrzeby klienta. Dlatego każde zlecenie jest inne, każde to osobny projekt. Produkcja wzorników to specyficzna dziedzina, którą cechuje z jednej strony duża dynamika i różnorodność a z drugiej szczegółowość i wysokie wymagania jakościowe. Przez lata nauczyliśmy się reagować na zmienne zapotrzebowanie rynku. Dostosowujemy się do bieżącej sytuacji i wymagań klientów. To co nas wyróżnia, to dbałość o wysoką jakość naszych produktów oraz ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych mające na celu dostarczanie naszym klientom optymalnych rozwiązań.- podkreśla Iwona Błaszczykowska, Dyrektor Zarządzająca Decostayle Pro Sp. z o.o.

Jako pracodawca, firma kieruje się zasadami, które opierają się na jasnej komunikacji, dbałości o efektywność pracy, z naciskiem na szeroko rozumiany rozwój. Kluczowa jest również praca zespołowa.

- Współpracujemy i bierzemy odpowiedzialność za swoje działania. Szanujemy się nawzajem i dbamy o dobrą atmosferę. Praktykujemy politykę otwartych drzwi, która oznacza, że każdy może przyjść i porozmawiać z każdym pracownikiem firmy, bez względu na to czy jest to dyrektor, kierownik czy też inny współpracownik. Zachęcamy  do przedstawiania własnych pomysłów i sugestii. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy, które mogą pozytywnie wpłynąć na polepszenie relacji między ludźmi oraz budują dobrą atmosferę w pracy. – dodaje Iwona Błaszczykowska.

W 2023 roku firma Decostayle Pro Sp. z o.o. świętuje 20-lecie istnienia. Początki, jak to zwykle bywa, nie były łatwe. Pierwsze wzorniki produkowano na niewielkiej przestrzeni, wykorzystując jeszcze wtedy skromny park maszynowy. Ale filarem tej firmy zawsze byli ludzie, którym do tej pory nie brakuje zapału, pomysłów i motywacji do rozwoju Decostayle. Obecnie spółka zatrudnia ok. 70 pracowników, wśród złogi nadal są osoby, które są z firmą praktycznie od początku jej istnienia. Blisko 30% pracowników Decostayle to osoby ze stażem pracy ponad 10 lat.


W tym roku firma po raz pierwszy wysłała swoje zgłoszenie do Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.

- Rok 2023, to czas dla nas szczególny nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz. Przez wiele lat nasze działania skupiały się nie tylko wokół ciągle zmieniających się potrzeb naszych klientów. Także zmieniający się rynek pracy, oczekiwania i potrzeby naszych pracowników i kandydatów do pracy sprawiały, że z roku na rok rozwijaliśmy się i ulepszaliśmy naszą organizację. Wszystko z myślą o tym, by tworzyć bezpieczne, stabilne oraz przyjazne miejsce pracy. Postanowiliśmy w tym roku wysłać zgłoszenie do Kapituły Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, ponieważ uważamy, że nasze działania skierowane do pracowników są ważne i potrzebne. Bardzo się cieszymy, że uzyskaliśmy tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – DOBRY PRACODAWCA 2023. To dla nas ogromne wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że polityka personalna którą prowadzimy, jest dobrze ukierunkowana.- zaznacza Ewelina Parda, Specjalista ds. personalnych w Decostayle Pro Sp. z o.o.


Co charakteryzuje politykę firmy w podejściu do pracowników?

Najlepiej zagadnienie to przedstawia Iwona Błaszczykowska, Dyrektor Zarządzająca firmy:
- Słuchamy i rozmawiamy otwarcie o naszych pomysłach, potrzebach, problemach. Angażujemy pracowników w różne aktywności. Nie tylko w projekty, które mają na celu poprawę warunków pracy, ale również w działania, które budują dobra atmosferę w pracy i zacieśniają relacje międzyludzkie. Niektóre nasze pomysły angażują również członków rodzin naszych pracowników  (głównie dzieci) po to, by sprawiać radość. Nie jesteśmy również obojętni na to co dzieje się wokół nas – w kontekście środowiska, czy potrzeb innych osób.

 

Wzorniki Decostayle Pro
Wzorniki Decostayle Pro


Benefity i nie tylko.

Podstawowym benefitem dla Pracowników Decostayle Pro Sp. z o.o. są dostęp do dofinansowanej przez pracodawcę prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie. Oferty dla pracowników są tak przygotowane, by z tego benefitu mogli skorzystać również członkowie ich rodzin.
 
Można powiedzieć, że tradycją w firmie stało się wspólne celebrowanie takich okazji jak Dzień Kobiet czy Dzień Chłopaka. Jest to wspaniała okazja do integracji, wzmocnienia pracy zespołowej i spędzenia wspólnie czasu w nieco inny sposób niż zazwyczaj, zwłaszcza, że co do zasady upominki przygotowywane przez pracowników przy tej okazji wymagają kreatywności i wkładu własnego w ich wykonanie.

Firma organizuje różnego rodzaju konkursy. Wakacyjny cykl #DecostayleNaWakacjach, to konkurs fotograficzny. Z okazji Dnia Dziecka spółka przygotowuje z kolei konkurs plastyczny (co roku o innej tematyce), realizowany z myślą o dzieciach i wnukach pracowników. A najbardziej zaangażowane osoby wyróżniane są nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo świąteczne paczki dla każdego pracownika, czy słodkie niespodzianki z okazji Walentynek, Tłustego Czwartku, czy uzyskania 100% wyniku z audytów, które przeprowadza cyklicznie dział jakości, to rzeczy symboliczne, ale z pewnością wpływające pozytywnie na atmosferę w miejscu pracy.

Firma angażuje się również w działania proekologiczne i o charakterze społecznym. W tym roku z okazji Dnia Ziemi pracownicy Decostayle wraz ze swoimi rodzinami wspólnie posadzili 50 nowych drzew włączając się do lokalnej akcji „Posadź las dla przyszłych pokoleń”. Przy okazji odbył się również rodzinny piknik i ognisko. Wspólnie wspierają również lokalne akcje charytatywne, organizując zbiórki żywności, środków czystości czy materiałów nadających się do recyklingu. To na co przekazywane są w danym momencie zebrane środki, inicjują pracownicy Decostayle.

Ewelina Prada, Decostayle PRO

Ewelina Parda, Specjalista ds. personalnych

w Decostayle Pro Sp. z o.o.

- Dbamy o to, by każdy w naszej organizacji czuł się dobrze. Zarówno osoba z długoletnim stażem jak i nowa, która dopiero zaczyna przygodę z naszą firmą. Inicjatywy które w tym celu podejmujemy, to nie tylko spotkania firmowe, czy upominki i słodkości rozdawane przy różnych okazjach. To również działania skierowane na rozwój kompetencji naszych pracowników. Wsłuchiwanie się w potrzeby zarówno zespołów jak i pojedynczych osób. – podkreśla Ewelina Parda i dodaje: - W ubiegłym roku bardzo mocno pracowaliśmy nad ulepszeniem procesu onboardingu. Zadziało się w tym obszarze sporo. Skupiliśmy się również mocno na dopracowaniu systemu szkoleń dla nowych osób, ale również dla pracowników, którzy chcieli rozwijać swoje kompetencje, głównie techniczne i związane stricte z wykonywanymi zadaniami. Nastawiliśmy się mocno na stworzenie skutecznego systemu ocen efektywności naszych szkoleń. Od pierwszego dnia pracy nowa osoba ma przydzielonego opiekuna. Monitorujemy więc przebieg procesu jej wdrożenia już od pierwszego dnia. Dzięki temu proces onboardingu przebiega obecnie sprawnie i jest pod lepszą kontrolą.

Efektywna komunikacja i wartościowy feedback w Decostayle są kluczowym elementem rozwoju firmy. Pracownicy chętnie wypowiadają się na różne tematy, dzięki czemu skuteczną metodą zbierania informacji stała się w firmie standardowa ankieta. Ale to tylko jeden ze stosowanych instrumentów.
W przypadku chęci wprowadzenia jakichkolwiek usprawnień powoływane są zespoły projektowe, w skład których wchodzą osoby zainteresowane tematem, które mają pomysły i chcą mieć realny wpływ na poprawę warunków pracy w firmie. Ostatni zespół projektowy został powołany w lipcu 2023. Dotyczył poprawy bezpieczeństwa i ergonomii pracy – roboczo nazwany SAFETY FIRST. Do projektu zaangażowało się aż 20 osób, w tym również pracownicy produkcyjni. Po kilku wspólnych spotkaniach zebrane zostały wszystkie potrzeby/pomysły dotyczące danego obszaru. Teraz Decostayle sukcesywnie wprowadza zaproponowane zmiany, angażując jednocześnie osoby, które dany temat dotyczy najbardziej.

Z inicjatywy jednego z pracowników została również w tym roku utworzona „wymienialnia książek”. Powstała przede wszystkim z myślą o amatorach czytania. Firma ma również propozycję dla fanów piłki nożnej. W tym roku została utworzona drużyna piłkarska, która reprezentuje firmę w rozgrywkach Futbol Areny Toruń. Pomysł zrodził się z potrzeby promowania aktywnego stylu życia oraz chęci integracji. Decostayle oczywiście stało się głównym sponsorem drużyny, dzięki czemu Pracownicy na boisko wybiegają w profesjonalnych koszulkach promując tym samym Decostayle jako #Decosquad.

Przykład Decostayle Pro Sp. z o.o. pokazuje, że znaczenie ma każda, nawet niewielka inicjatywa. Ważne jest, by wsłuchiwać się w potrzeby pracowników i reagować, gdy sytuacja tego wymaga.Więcej o Decostayle Pro Sp. z o.o.:
https://decostayle.com/pl/home/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100054386296358

 

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.