Marka Blaupunkt z oferty Hymon zdobywcą nagrody "Dobra Marka 2021"

Marka Blaupunkt z oferty Hymon zdobywcą nagrody "Dobra Marka 2021"


Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt zdobywcą nagrody „Dobra Marka 2021".
 
Moduły PV, falowniki i pompy ciepła, produkowane przez znaną i cenioną firmę Blaupunkt, oferuje tarnowska spółka Hymon, będąca liderem wśród firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. W najnowszym rankingu przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej zajęła drugie miejsce pod względem zainstalowanej mocy. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń PV produkowanych przez Blaupunkt i jako jedyna w Polsce wprowadziła je w czerwcu do swojej oferty.      
 
– Cieszymy się, że produkty Blaupunkt znalazły się w portfolio urządzeń fotowoltaicznych oferowanych przez Hymona. Wierzymy, że przyczynią się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce – mówi Andrzej Cebrat, dyrektor zarządzający GIP Development SARL, właściciela marki Blaupunkt. – Jesteśmy w światowej czołówce firm proponujących najnowsze technologie w najwyższej jakości – dodaje.
 
Hymon oferuje panele fotowoltaiczne marki Blaupunkt o mocy 400 Wp i 450 Wp. Są one produkowane na podłożach krzemowych M10. Jest to technologia przyszłości, która pozwala osiągać sprawność od 20,5 do 22 proc., w zależności od mocy instalowanych paneli.Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów Blaupunkt jest 15-letnia gwarancja. Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii panele mają niższą rezystencją obwodów wewnętrznych. Wybór Hymona padł m.in. na urządzenia Blaupunkt po przeanalizowaniu urządzeń 700 producentów. Panele fotowoltaiczne, inwertery i magazyny energii były testowane w Laboratorium Badawczym należącym do tarnowskiej spółki.
 
–  Przeprowadziliśmy szeroki audyt powszechnie proponowanych rozwiązań – mówi Jacek Strzesak, prezes spółki Hymon. – Jego wyniki pozwoliły wybrać producentów, którzy oferują sprzęt najwyższej jakości, wśród nich proponowany przez firmę Blaupunkt – dodaje.
 
W falownikach zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym udało się obniżyć ich wielkość, zachowując jednocześnie sprawność tych urządzeń, sięgającą niemal 99%. Wkrótce Hymon wprowadzi również na polski rynek falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii marki Blaupunkt. Umowa Hymona rozszerza zakres oferty tarnowskiej spółki o pompy ciepła, w których zastosowano komponenty od znanych producentów, jak Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektroniczne.
 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.