Polskie, ekskluzywne podłogi drewniane z 50-letnią gwarancją trwałości

Polskie, ekskluzywne podłogi drewniane z 50-letnią gwarancją trwałości

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wykończenia wnętrz, który znacząco decyduje o ich funkcjonalności i estetyce. Jest najbardziej eksploatowaną częścią pomieszczeń, narażoną na szereg czynników zewnętrznych, dlatego tak ważna jest wysoka jakość surowca, z którego jest wykonana. W ostatnim czasie można też zauważyć coraz większą tendencję w kierunku nowoczesnych technologicznych i innowacyjnych rozwiązań, również względem naturalnego tworzywa jakim jest drewno. Wszystkie te kryteria spełnia produkt premium, który ze względu na zastosowany wysokiej jakości  naturalny surowiec i proces produkcji, może zapewnić żywotność takiej podłogi przez pół wieku. Taką gwarancję na swoje produkty zapewnia polski producent ekskluzywnych podłóg drewnianych – FINISHPARKIET.  

 Firma właśnie odebrała swoje pierwsze Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2021 za Finishdeskę przeznaczoną do układania naturalnych, drewnianych podłóg o wyjątkowej trwałości, nadających wnętrzu nowego wymiaru luksusu. FINISHPARKIET jest pierwszym na świecie producentem desek dwuwarstwowych powstających z naturalnego drewna wg autorskiej, innowacyjnej technologii.


Tradycja i pasja
w parze z innowacyjnością

Fabryka w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) była pierwszą na świecie, która wprowadziła na rynek parkiet dwuwarstwowy jednolamelowy o grubości 14 milimetrów, z aż 6-milimetrową wierzchnią warstwą użytkową drewna. Ta autorska technologia opracowana przez założyciela i właściciela firmy Zygmunta Dąbrowskiego dokonała rewolucji na rynku parkietu, wyznaczając nową jakość i trendy. Za tym pionierskim rozwiązaniem podążyło wielu innych producentów, ale żaden z nich nie zapewnia tak wysokiej trwałości produktu, jak FINISHPARKIET, który jako pierwszy i jedyny w Europie w tej branży daje 50-letnią gwarancję na swoje podłogi. Obejmuje ona nie tylko surowiec, z którego deski są wykonane i trwałość połączenia obu warstw, ale także zastosowane lakiery i oleje, które przez pół wieku mają się np. nie złuszczyć się czy nie rozwarstwić.


– FINISHPARKIET to kilkadziesiąt lat tradycji, doświadczenia i pasji. Nasze ekskluzywne, naturalne podłogi drewniane są efektem wielu lat badań nad tym produktem, modyfikacji stosowanej technologii, testowania komponentów tak, by spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zarówno wykonawców zajmujących się budową i remontem domów czy  wykańczaniem wnętrz, jak i użytkowników, pod względem jakości, użyteczności, a przede wszystkim – trwałości – wymienia Leszek Kopiczyński, Prezes Zarządu Fabryki Parkietu FINISHPARKIET sp. z o.o. sp. k., i dodaje: – Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tym zakresie i nigdy nie powiemy. Produkowana deska jest najwyższej jakości w odniesieniu do aktualnie dostępnych i znanych technologii. Ale świat nie stoi w miejscu, a ponieważ to my wyznaczyliśmy nowy trend, teraz musimy nieustannie udoskonalać nasze produkty i technologie, by być o krok do przodu. Także w kontekście oczekiwań rynku, np. w zakresie energetycznych systemów rekuperacji nad czym aktualnie pracujemy, czy ogrzewania podłogowego. Z uwagi na właściwości fizyczne drewna oraz jego wolną przenikalność ciepła, nasze deski idealnie nadają się do zastosowania w takich systemach ogrzewania. Drzewo jest naturalnym „partnerem” użytkowników wnętrza, wymaga takich samych warunków w zakresie temperatury i wilgotności, jakich optymalnie potrzebuje człowiek, by dobrze się czuć.

Zygmunt Dąbrowski zanim otworzył firmę wiele lat zdobywał doświadczenie w pracy przy produkcji wyrobów z drewna. Jego pierwszy zakład – Lamparkiet zajmował się produkcją drewnianej mozaiki i parkietu. W 2001 r. firma zyskała nową, aktualną nazwę, a pod marką Finishparkiet i Finishdedska pojawiły się na rynku innowacyjne produkty, które miały zdeterminować dalszą działalność fabryki oraz na nowo zdefiniować pojęcie wysokiej jakości w odniesieniu do ekskluzywnych podłóg. Firma była pierwszym producentem w Europie, która wprowadziła na rynek produkty o zupełnie nowej konstrukcji technologicznej, a ich opatentowane nazwy handlowe stały się synonimem dwuwarstwowej podłogi drewnianej klasy premium.

Finishdeska na ekskluzywne podłogi

Najwyższa jakość Finishdeski zaczyna się już na etapie pozyskania surowca, który do fabryki w Nowym Mieście Lubawskim musi trafić bezwzględnie zgodnie z określoną akredytacją w odniesieniu do szerokości, grubości, wybarwienia, a nawet takich detali, jak ilość sęków i ich umiejscowienie. Nagrodzona złotym medalem QI 2021 deska podłogowa (także w formie parkietu jako Finishparkiet) składa się z dwóch warstw wykonanych w stu procentach z naturalnego drewna dębowego: najgrubszej obecnie na rynku powierzchni użytkowej zewnętrznej, w postaci lameli, wykonanej całkowicie z litego, naturalnego drewna oraz dolnej warstwy, w postaci mozaiki, małych drewnianych deseczek, połączonych żyłką, również wykonanych z twardego dębu. Stosowana przez producenta technologia łączenia obu warstw zapewnia największą możliwą stabilizację i zabezpiecza deski przed wypaczaniem się, a także nadaje się do nowoczesnego budownictwa, w którym obecnie coraz częściej stosuje się ogrzewanie podłogowe. W całej produkcji Finishparkiet wykorzystuje surowce wyłącznie przyjazne dla środowiska, dlatego drewniana podłoga pokrywana jest siedmioma warstwami ekologicznego lakieru utwardzanego promieniami ultrafioletowymi (UV) lub trzema olejowoskiem, które są w pełni bezpieczne dla użytkowników i otoczenia, co potwierdzają odpowiednie atesty i certyfikaty.

 


Finishdeska dostępna jest w wielu kolekcjach, w szerokiej palecie wzorów, gatunków i opcji wykończenia, także w bardziej przystępnym cenowo wariancie, z cieńszą, 4-milimetrową warstwą użytkową.

Dzięki zastosowaniu Finishdeski można podłodze nadać indywidualnego charakteru, niepowtarzalności i unikalności zawartej w strukturze drewna. Jeszcze bardziej zindywidualizowany charakter można uzyskać dzięki innowacyjnej metodzie nakładania obrazu na deski. Technologia FinishParkiet DRAW to zupełnie nowy wymiar wzbogacania podłóg drewnianych, na które nałożyć można dowolną formę graficzną – obraz, zdjęcie, postać, formy abstrakcyjne, detale, logotypy, lub jakikolwiek inny wzór ograniczony wyłącznie wyobraźnią autora. Grafiki wykonuje się w wysokiej rozdzielczości przy zastosowaniu doskonale zintegrowanych z drewnem tuszy. Tak powstały obraz pokrywany jest zabezpieczającymi warstwami olejowosku lub lakieru. Producent  ściśle współpracuje z projektantami wnętrz, aby finalny produkt był dopasowany do całego wnętrza i jego designu oraz zastosowanych technologii grzewczych.

– Otrzymane Złote Godło Quality International dla Finishdeski jest potwierdzeniem tego, co robimy od lat, a więc produkcji wyrobów najwyższej jakości. Nie jesteśmy firmą, która realizuje produkcję masową. U nas powstaje produkt ekskluzywny, mocno spersonalizowany. Ta elitarność, to nie tylko marka i slogan, ale przede wszystkim parametry jakościowe – zaznacza prezes L. Kopiczyński.

Zrównoważony rozwój

Dziś FINISHPARKIET jest liderem segmentu podłóg drewnianych w Polsce, a jego wyroby obecne są w wielu innych krajach Europy (m.in. Francja, Niemcy, Słowenia, Rumunia, Rosja). Polska marka duże nadzieje wiąże też ze swoją ekspansją do krajów Zatoki Perskiej. Przewagą firmy na rynku jest umiejętne zachowanie równowagi pomiędzy tradycją, opartą o wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z innowacyjnymi technologiami i wytyczaniem trendów, co poparte jest wieloma certyfikatami jakości i zarządzania oraz szeregiem rekomendacji.

Priorytetem przedsiębiorstwa jest jego zrównoważony rozwój w odniesieniu do aktualnych tendencji i oczekiwań rynku, w poszanowaniu środowiska naturalnego i społeczną odpowiedzialnością wobec regionu, w którym funkcjonuje oraz klientów, zarówno tych zewnętrznych – wykonawców i użytkowników, jak i wewnętrznych, których stanowią pracownicy. – Aż 70 proc. naszej kadry to kobiety. Cechuje je duża precyzja, dokładność i wyjątkowy zmysł estetyczny, zarówno na poszczególnych etapach projektowania i produkcji, jak i w trakcie realizacji inwestycji, co w odniesieniu do naszych wyrobów ma niebagatelne znacznie. Tworzymy produkt ekologiczny, z naturalnego drewna pozyskiwanego z bezwzględnym zachowaniem równowagi w przyrodzie, przyjaznego i całkowicie bezpiecznego dla ludzi i środowiska – podsumowuje prezes L. Kopiczyński.

 

Joanna Chrustek, Jacek Majewski

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.