Port Gdynia dzieli się dobrem

Port Gdynia dzieli się dobrem

Port Gdynia dzieli się dobrem

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. od lat angażuje się w różne działania charytatywne i sponsorskie w ramach akcji #DzielmySięDobrem. Przykładów takich działań jest bardzo wiele.

Tradycją stała się już akcja świątecznych upominków dla dzieci w trójmiejskich szpitalach, realizowana z fundacją „Przemek Dzieciom”.

Pracownicy Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. stale wspierają również lokalne placówki, w tym gdyńskie Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Ta pomoc realizowana jest zarówno poprzez liczne zbiórki, jak i przekazywanie niezbędnego sprzętu. – Gdy inni dostrzegają naszą pracę i nas wspierają, nawet poprzez przekazywanie tych narzędzi do sprawowania opieki nad chorym lub przekazanie 1 proc. podatku, czujemy, że nasza praca ma sens. Dzięki temu możemy podejmować inicjatywy, takie jak budowa „Bursztynowej Przystani” w przeszłości – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, i dodaje: – Pamiętajmy o pielęgnowaniu wrażliwości na drugiego człowieka, gdyż pomoc jest niezbędna przez cały rok.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zaangażował się również w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. W ramach akcji #NaPomocUkrainie spółka wspólnie z Terminalami i Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK) uruchomiła zbiórkę darów rzeczowych na terenie Portu Gdynia. Zakupiony został niezbędny sprzęt AGD dla placówek dających schronienie rodzinom z Ukrainy. Na bieżąco przygotowywano paczki żywnościowe dla przebywających na terminalu promowym Stena Line rodzin z dziećmi. Ponadto 2 kwietnia br., w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., odbył się wyjątkowy koncert charytatywny. Wraz z zaprzyjaźnionymi artystami, przygotowano wydarzenie mające na celu zarówno wsparcie mieszkańców Ukrainy, jak i okazanie naszej solidarności. Warto podkreślić, że wszyscy artyści, jak i cała obsługa wydarzenia wystąpili pro bono. W wydarzeniu udział wziął m.in. zespół Taraka oraz Enej.

W ramach wspierania rodzin z Ukrainy, szukających schronienia przed rosyjską wojną, ruszają licytacje online wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez przyjaciół i partnerów biznesowych ZMPG. Licytacje w ramach akcji #NaPomocUkrainie ruszą niebawem na facebooku Portu Gdynia. Unikalną monetę przekazał na licytację Narodowy Bank Polski O/O w Gdańsku – jest to srebrna moneta okolicznościowa o nominale 10 zł „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, która została wyemitowana w styczniu i została wykupiona w ciągu jednego dnia (unikat!), dodatkowo – podwójne zaproszenie na festiwal Globaltica wraz z gadżetami, piłka Arki Gdynia z autografami piłkarzy, rejs promem i wiele innych. – Mamy również do wylicytowania niepowtarzalną przygodę, jaką jest możliwość odbycia pod okiem doświadczonych instruktorów szkolenia w obsłudze wozu typu Reachstacker. Szkolenie odbędzie się na symulatorze w technologii VR, a następnie uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem instruktora na prawdziwej maszynie w Porcie Gdynia – zachęca Aleksander Wicka, szef działu marketingu ZMPG S.A.

Zuzanna Pawełczyk

 

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.