Premiera audiobooka, jakiego jeszcze nie słuchałeś/-aś

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Obraz Gerd Altmann z Pixabay


„Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki” to pierwsza taka pozycja w Polsce prezentująca kwestie zrównoważonego rozwoju w ujęciu humanistycznym. Obejmuje 28 rozdziałów i traktuje m.in. o zrównoważonym podejściu do przestrzeni kosmicznej, przedstawia najbardziej inteligentne miasta na świecie, analizując ich wpływ na środowisko, czy też wyjaśnia genezę konfliktów o wodę. Od teraz ten podręcznik jest też dostępny w wersji audiobooka. Partnerem strategicznym projektu jest Santander Bank Polska.


Zrównoważony rozwój: dziś nowy przedmiot, jutro nowy zawód
Podręcznik to pozycja obowiązkowa dla każdego z nas, bo pozwala zrozumieć mechanizmy szybko zmieniającego się świata. Zawiera wiedzę, której brakuje w polskiej edukacji. Powstał z inicjatywy Fundacji HumanDoc i został opracowany przez zespół 11 naukowców i naukowczyń z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego.


– Podręcznik jest innowacyjnym, multimedialnym narzędziem akademickim. Ma wspierać studentów w nauce przedmiotu „zrównoważony rozwój”, który od października 2022 r. jest nauczany na trzynastu kierunkach, na trzech uczelniach. A będzie ich więcej, bo kolejne uczelnie są zainteresowane wprowadzeniem tego przedmiotu od przyszłych semestrów do obowiązkowej siatki zajęć – mówi Dominika Springer z Fundacji HumanDoc. – Jedynie dzięki podnoszeniu świadomości możliwe będzie wprowadzenie realnych zmian w naszym stylu życia i w wyborach, których codziennie dokonujemy. Do tej pory kwestie zrównoważonego rozwoju prezentowane były głównie w ujęciu środowiskowym. My przedstawiliśmy temat zrównoważonego rozwoju z perspektywy humanistycznej. Dlaczego? Zależało nam na zwiększeniu wiedzy i kompetencji studentów kierunków humanistycznych, przyszłych liderów, którzy będą kształtować lokalną i ogólnokrajową przyszłość – zaznacza Springer.


Podręcznik jest dostępny w wersji drukowanej na uczelniach, ale również w wersji cyfrowej – dla wszystkich zainteresowanych tematem. Można go pobrać lub czytać online bez żadnych ograniczeń, bez konieczności logowania czy rejestracji, bezpłatnie na stronie https://zr.humandoc.pl


Podręcznik w formie audiobooka
By podręcznik był jeszcze bardziej dostępny, Fundacja HumanDoc, wraz z partnerem strategicznym projektu Santander Bank Polska, przygotowała i udostępniła go teraz w formie audiobooka. Jest on czytany przez Andrzeja Leszczyńskiego i fragmentami przez Krystynę Czubównę, dostępny jest też całkowicie bez opłat na stronie https://zr.humandoc.pl/audiobook/ oraz na popularnych w Polsce platformach do słuchania audiobooków, takich jak EmpikGo, Storytel, Audioteka, Legimi, Publio i wielu innych.


– Stworzenie audiobooka do podręcznika promującego zrównoważony rozwój było dla nas naturalnym krokiem w kierunku popularyzacji kompetencji z tego obszaru. Od lat, lokalnie i globalnie, jako Grupa Santander, poprzez naszą działalność biznesową i zaangażowanie społeczne przyczyniamy się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na lata 2015-2030. Zachęcamy też do tego naszych klientów, by swoimi działaniami dokonywali wyborów korzystnych dla środowiska i społeczności lokalnych. Audiobook sprzyjać będzie popularyzacji akademickiej wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju, a dzięki swojej wyjątkowej formie dostęp do treści będzie miał teraz każdy, w każdym miejscu, o każdej porze – mówi Joanna Maras z Zespołu Zrównoważonego Rozwoju i ESG w Santander Bank Polska.


Podręcznik w wersji multimedialnej, jak i w wersji audio znajduje się na stronie https://zr.humandoc.pl/. Dostęp do podręcznika i wzbogacających go reportaży jest całkowicie bezpłatny.
Audiobook powstał na bazie podręcznika wydanego w ramach projektu „Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce”, które korzysta z dofinansowania o wartości 188 060,40 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG na lata 2014-2021. Celem projektu jest wprowadzenie przedmiotu z zakresu zrównoważonego rozwoju na dziesięciu kierunkach na trzech uczelniach w Polsce: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Opolskim. Projekt „Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce” jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.


Partnerem strategicznym projektu jest Santander Bank Polska.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.