Tradycja i nowoczesność

lukasiewicz.jpg

Odpowiadając na zidentyfikowane wyzwania społeczne, Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych prowadzi prace B+R w następujących obszarach:

„Zrównoważona gospodarka i energia”:
- maszyny i urządzenia rolnicze,
- nawozy organiczne i mineralne,
- produkcja, magazynowanie, przechowalnictwo, przetwórstwo płodów rolnych.

„Transformacja cyfrowa”:
- cyfrowe rolnictwo,
- automatyka, robotyka, w tym m. in.: projektowanie i optymalizacja procesów, diagnostyka i monitorowanie, systemy sterowania.

Dyrektor Instytutu, dr inż. Julia Gościańska-Łowińska podkreśla, że w budowaniu silnej marki istotnych jest kilka czynników: „Wieloletnia tradycja w działalności na rzecz rozwoju inżynierii rolniczej, pasja i kompetencje Pracowników, bogate zaplecze aparaturowe oraz możliwości interdyscyplinarnej współpracy w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz kreują Łukasiewicz - PIMR na godnego zaufania partnera dla Biznesu”.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych
ul. Starołęcka 31, 60-963 Poznań, pimr.lukasiewicz.gov.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 61 871 22 22

Łukasiewicz - PIMR jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz - trzeciej pod względem wielkości sieci badawczej w Europie. Jako ekspert w technologiach wykorzystywanych w rolnictwie i technologiach przemysłu spożywczego dostarcza biznesowi atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania.

Łukasiewicz oferuje unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu - może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach.

Potencjał Sieci Badawczej Łukasiewicz skupia się wokół obszarów badawczych: Zdrowie, Inteligentna i Czysta Mobilność, Transformacja Cyfrowa oraz Zrównoważona Gospodarka i Energia.

 

Więcej: https://lukasiewicz.gov.pl