Adaptogeny Mother’s Protect

Adaptogeny Mother’s Protect

Adaptogeny to „magiczne” rośliny o bardzo długiej historii stosowania i wielu cudownych właściwościach. Znane od wieków na terenie Indii, Chin, Iranu, uznawane są tam za święte, a powstające z nich mikstury przeznaczone były tylko dla uprzywilejowanych mieszkańców – władców i ich rodzin. Zainteresowanie nimi nie słabnie, wręcz przeciwnie - od 2020 r. lawinowo rośnie, dlatego warto przybliżyć informacje na ich temat, korzystając z wiedzy i doświadczenia ekspertów zielarstwa z marki Mother’s Protect.
 
Najprościej rzecz ujmując adaptogeny to substancje, które pozwalają organizmowi przystosować się do niekorzystnych warunków środowiska. Termin po raz pierwszy został użyty przez uczonego Lazerewa w 1947 r. i rozwinięty przez doktora medycyny holistycznej Breckhmana. To substancje pochodzenia naturalnego, wykazujące właściwości normalizujące ludzki organizm i pomagające w walce ze stresem. Odpowiedź na stres z punktu widzenia fizjologii jest niezwykle trudna, ponieważ powoduje zmiany w centralnym układzie nerwowym i w całym ciele poprzez zmiany w układzie hormonalnym, immunologicznym, naczyniowym, trawiennym.
 
Jakie rośliny uznawane są za adaptogeny?
 
Jednym z głównych kryteriów kwalifikujących daną roślinę do grona adaptogenów jest jej nieszkodliwość. Adaptogeny pozyskuje się z roślin, które fundamentalnie wpływają na zdrowie i są holistycznym wsparciem dla ciała i umysłu w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Najbardziej popularnymi w tym zakresie są szczodrak krokoszowaty, schizandra (cytryniec chiński), różeniec górski, korzeń maca (pieprzyca peruwiańska) i gotu kola (wąkrotka azjactycka). Zielarze z Mother’s Protect zdradzają, że od kilku lat największym zainteresowaniem cieszy się Ashwagandha, dodają ze śmiechem, że roślina ma również niezrównane walory językowe, gdyż jej nazwę można wymówić na bardzo wiele różnych sposobów.
 
 
Dla kogo są przeznaczone preparaty?
 
Adaptogeny mogą być przyjmowane przez osoby pełnoletnie. Niektóre przez kobiety karmiące piersią (autorska mieszanka Królowa). Przeciwwskazaniem jest ciąża. Zespół specjalistów Mother’s Protect chętnie odpowiada na wszystkie indywidualne pytania, na przykład te dotyczące ewentualnej interakcji ze stosowanymi lekami.
 
W mediach społecznościowych aż huczy od pozytywnych recenzji. Preparaty Mother’s Protect nie tylko opiekują się ciałem, ale również umysłem. Stosowane są przez kobiety skarżące się na stres i nadmiar obowiązków, jak i przez osoby chcące poprawić wydolność treningową.
 
Marka stawia na bezwzględną jakość i bezpieczeństwo. Zioła są systematycznie badane w akredytowanym laboratorium na zawartość pestycydów, zanieczyszczeń mikrobiologicznych, WWA i metali ciężkich, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami.
 
Badania naukowe
 
Potwierdzeniem efektów działania są nie tylko pozytywne recenzje użytkowników (a tych dotyczących Mother’s Protect jest tysiące), ale przede wszystkim badania naukowe, których przeprowadza się naprawdę wiele. Dotyczą one między innymi właściwości przeciwutleniających, immunostymulujących, przeciwzapalnych, anabolicznych, antyhepatotoksycznych, obniżających poziom cholesterolu i cukru we krwi, niwelowania stresu, poprawy wytrzymałości.
 
Na przestrzeni ostatnich 20 lat intensywnej pracy naukowej opublikowano bardzo dużo wyników badań na temat właściwości i działania różnych adaptogenów. W popularnej bazie PubMed jest ich tysiące, w tym wiele spełniających tzw. „złoty standard” badań naukowych, czyli randomizowanie i podwójnie ślepa próba.
 
Walory estetyczne
 
Po wyborze najbardziej dostosowanego do swoich potrzeb preparatu, klienci otrzymują piękne buteleczki z czystym składem żywych ziół. Nie ma w nich żadnych ulepszaczy czy konserwantów, nie są standaryzowane. Przesyłka zapakowana jest w ekologicznym kartoniku.
 
 
Co z tym wszystkim ma wspólnego kosmos?
 
To właśnie podczas eksploracji kosmosu adaptogeny zostały użyte przez najdłużej przebywającego człowieka w przestrzeni kosmicznej – Valeria Polyakova. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana w biuletynie Instytutu Problemów Biomedycznych (IMBP), autorstwa dr. Victora M. Baranova, w której adaptogeny zostały oficjalnie rekomendowane do wykorzystania podczas lotów kosmicznych. Na stronie NASA znaleźć można szkolenie dr Richarda P. Browna z Uniwersytetu Columbia pod tytułem „Adaptacja do lotu kosmicznego".
 
Potęga Matki Natury
 
W Mother’s Protect nikt nie chodzi na skróty. Preparaty powstają w zgodzie z naturą i z poszanowaniem jej zasad, a różnorodność biologiczna organizmów sprawia, że jest z czego wybierać. Tworzone są wyłącznie preparaty w postaci ekstraktu wodno-alkoholowego. Dzięki czasochłonnej obróbce surowców wydobywane są najcenniejsze składniki. Etanol nie tylko pomaga wydobyć substancje aktywne, które nie przedostałyby się do wody, ale także chroni preparat przed utratą świeżości.
 
Bardzo ważny jest również sposób aplikacji adaptogenu. Okazuje się, że krople są najrozsądniejszym wyborem. Są łatwe w użyciu, doskonale przyswajalne i łatwe w dawkowaniu.
 
Aby dostosować odpowiedni preparat do swoich aktualnych potrzeb można wykonać test opracowany przez psychodietetyków i twórców Mother's Protect na tej stronie: https://mothersprotect.com/test-adaptogeny/

 

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.