Copernico-Health - kiedy nauka łączy się z technologią

Copernico-Health - kiedy nauka łączy się z technologią


Co przyniesie przyszłość? To pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi i o ile nie możemy przewidzieć, co się wydarzy, o tyle mamy na to pośrednio wpływ. Wchodząc na polski oraz amerykański rynek jako Copernico-Health mamy misję. Chcemy łączyć najnowszą wiedzę medyczną z technologią, kreując rodzicielstwo XXI wieku. Korzystamy przy tym z wiedzy z zakresu pediatrii, genetyki, nanotechnologii, IT (AI, Big Data, IoT), materiałoznawstwa, inżynierii technicznej oraz wzornictwa przemysłowego.

Jesteśmy młodym startupem, ale skupiamy wokół siebie osoby, które łączy ogromna pasja do kreowania i wdrażania innowacyjnych produktów i rozwiązań oraz chęć do zmiany rzeczywistości na lepsze. W naszym zespole znajdziecie zarówno lekarzy specjalistów, osoby od lat zajmujące się marketingiem, zarządzaniem projektami, growth hackingiem, a także copywritingiem.

Wierzymy w to, co robimy i działamy, żeby tego dokonać. Jako pierwsza firma na świecie mamy zamiar dostarczyć kompleksowe wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka i dorosłego człowieka (w kontekście zdrowia) przy wsparciu sztucznej inteligencji, zbudowanej dzięki Big Data i na bazie predyspozycji określonych w DNA. Właśnie dlatego pod parasolem Copernico-Health powstała marka Lullaby, która, mamy nadzieję, zrewolucjonizuje podejście do rodzicielstwa.

Obserwując rynek i analizując trudności i potrzeby rodziców, postanowiliśmy rozprawić się ze stereotypami i zmniejszyć ich poczucie niepewności w takich kwestiach jak opieka i wychowanie dziecka. Zależy nam na poprawie komfortu psychicznego rodziców, w często nowej i trudnej dla nich sytuacji, jaką jest posiadanie dziecka. Rodzice na całym świecie pragną, aby ich pociechy były zdrowe oraz prawidłowo się rozwijały. U podstaw tego leży również ich przekonanie, że dzieci świadczą o nich samych. W obecnych czasach rośnie świadomość wpływu, jaki na dalsze życie i przyszłość mają pierwsze lata życia człowieka. To wszystko stało się motorem rozwoju całej branży dziecięcej. Jako Lullaby oferujemy doświadczenie życia w erze “cyfrowego rodzicielstwa” opartego na dowodach naukowych. Niezwykle istotne jest dla nas połączenie medycyny i możliwości, jakie oferuje z wszechobecną cyfryzacją. Takie rozwiązanie pozwoli nam maksymalnie wykorzystać potencjał rynku i dostarczyć spersonalizowane produkty, które najlepiej posłużą swoim odbiorcom, ponieważ ich stworzenie będzie wynikało z potrzeby.

Wraz z zespołem lekarzy z Instytutu Matki i Dziecka w Łodzi, firmą Sekisui z Japonii (działającej w obszarze medycznym w zakresie diagnostyki i farmacji) firmą ARPACK Polska (producent wysokiej jakości wyrobów z piocelanu – niezwykle odpornego, ale jednocześnie biodegradowalnego tworzywa używanego, między innymi, w bolidach Formuły 1), zaprojektowaliśmy i rozpoczęliśmy sprzedaż gondoli do wózka dziecięcego. Lullaby AIR, która waży jedynie 480 gramów. W naszym przekonaniu wytyczy ona nowy standard jakości, w stosunku do dotychczas stosowanych i obecnych na rynku gondol o wadze około 4 kilogramów. Do tej pory opracowaliśmy dwa kształty gondol i projektujemy trzeci. Jesteśmy również w trakcie uzyskiwania patentu na nasz produkt i nad jego dalszym rozwojem. Już od początku tworzymy rozwiązania IT z myślą o przyszłym rozwoju sztucznej inteligencji w oparciu o Big Data i genetykę. Naszym celem jest odciążenie, ale i wsparcie rodziców w opiece nad dzieckiem poprzez dostarczenie im cyfrowych rozwiązań ułatwiających nie tylko opiekę, ale również monitorowanie stanu zdrowia fizycznego dziecka. Gondola Lullaby AIR będzie interaktywna i prosta w obsłudze, a dodatkowo będzie źródłem wiedzy eksperckiej dla opiekunów (pracujemy nad rozwojem firmowego bloga oraz aplikacji mobilnej).

Dlaczego wybraliśmy konkretnie te obszary?

 • genetyka to niezwykle prężnie rozwijająca się w ostatnich latach dziedzina. Wzrasta społeczna świadomość, a medycyna wykorzystuje ją w celach nie tylko informacyjnych, ale i diagnostycznych. Badania genetyczne dają wiedzę i możliwość szybkiego działania w dłuższej perspektywie czasu, nierzadko ratując zdrowie i życie. Również dorośli często poszukują informacji o swoich genach, chorobach genetycznych, dziedziczeniu czy skłonności do rozwoju pewnych grup i rodzajów chorób,
 • sztuczna inteligencja to na równi z genetyką najbardziej eksploatowany naukowo i medycznie obszar. Jest coraz powszechniej wykorzystywana w analizie, diagnostyce oraz monitorowaniu stanu zdrowia, dzięki czemu staje się częściej wybieranym przez lekarzy rozwiązaniem. Według raportu Deloitte „Future of Health” z 2020 roku 77% lekarzy w Polsce korzysta z co najmniej jednego rozwiązania z zakresu cyfrowych technologii medycznych lub aplikacji monitorujących stan zdrowia, a 82% ogółu społeczeństwa pragnie mieć stały dostęp do swoich wyników badań oraz historii medycznej,
 • Big Data-jednym z największych zastosowań Big Data w świecie opieki zdrowotnej jest tworzenie i wykorzystywanie urządzeń elektronicznych. Zamiast polegać na kartce papieru w teczce, ograniczonej do jednego gabinetu, bezpieczny dostęp do dokumentacji pacjenta może teraz uzyskać każdy lekarz prowadzący w systemie. Może to pomóc w utrzymaniu pełnego dostępu do alergii, historii, wyników testów i innych niezbędnych informacji. Dzięki nim opieka zespołowa jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Innym sposobem wykorzystania Big Data jest przewidywanie, czego pacjenci mogą potrzebować, zanim będą tego potrzebować. Copernico-Health będzie wykorzystywać model bezpieczeństwa oraz infrastrukturę na skalę światową, która zapewni zgodność z najwyższymi standardami jak: ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27017 oraz ISO/IEC 27018.


Na pierwszym miejscu stawiamy osobę, która skorzysta z naszych produktów i usług i jej dobro. To o niej myślimy, projektując nasze rozwiązania. Dzięki temu mamy pewność, że będą one szyte na miarę i pozwolą każdemu na wprowadzenie nawet drobnych zmian do swojego życia. Czy to w kwestii bycia rodzicem i korzystania z nowych technologii, czy chociażby samej świadomości tego, jakie istnieją obecnie możliwości i jak my, na co dzień, możemy dzięki nim kreować naszą rzeczywistość.

Co wyróżnia Lullaby na rynku?

 • waga-480 gramów (zgodnie z wiedzą medyczną, kobieta po porodzie nie powinna dźwigać więcej niż 0,5 kilograma),
 • materiał (piocelan) – jest to hybryda łącząca zalety polistyrenu i poliolefiny, dzięki czemu gondola jest lekka. Materiał jest solidny, o dużej wytrzymałości (nie kruszy się i nie łamie), doskonale wygłusza dźwięki otoczenia, zapobiega delikatnym wstrząsom, nie uczula oraz podlega recyklingowi,
 • mocowanie wózka – jesteśmy w trakcie patentowania mocowania, które wyróżnia stabilność połączenia i amortyzacja, co jest niezwykle ważne w kontekście komfortu i bezpieczeństwa dziecka w trakcie spaceru. Przeciwdziała to przemieszczaniu się dziecka w gondoli, a nawet jego wysunięciu,
 • dobre warunki termiczne – gondola, ze względu na swoją budowę oraz zastosowany materiał utrzymuje stabilną temperaturę; nie przegrzewa się latem ani nie wychładza zimą.
 • kształt-dzięki swojej ergonomicznej budowie gondola nie wpływa negatywnie na fizyczny rozwój dziecka. Aktualnie dostępne są dwa kształty; pracujemy nad trzecim modelem.
 • recykling – nasza gondola podlega recyklingowi w całości, co czyni ją rozwiązaniem innowacyjnym, a jednocześnie ekologicznym; z myślą o obecnym i przyszłych pokoleniach.

Jakie problemy pozwoli rodzicom rozwiązać Lullaby?

 • brak możliwości monitorowania prawidłowego rozwoju dziecka,
 • brak zbilansowanej, codziennej diety wzbogacającej rozwój fizyczny i psychiczny (planujemy opracować i dostarczać spersonalizowaną dietę dla dzieci i mamy karmiącej. Jej skład opierać się będzie na wiedzy pochodzącej z DNA),
 • zbyt ciężki wózek,
 • utrzymanie odpowiednich warunków podczas transportu dziecka w gondoli,
 • rozwój szkodliwych drobnoustrojów w otoczeniu dziecka (osiągniemy to dzięki zastosowaniu nanopowłoki).

Można to podsumować jednym słowem: innowacyjność. Tworząc Lullaby, przyświecała nam wizja poprawy szeroko rozumianego komfortu, ale i dostarczenie poczucia bezpieczeństwa dla rodziców, w kontekście ich opieki nad dziećmi. W codziennym życiu pojawić się może wiele trudności. Wiedząc jednak jak je pokonać, a jednocześnie czerpiąc wiedzę z najbardziej rzetelnych źródeł (nasi lekarze to specjaliści), dostarczamy najwyższą jakość usług i pewność, że Copernico-Health to dobry wybór.

Kolejne produkty rozwiążą problemy związane z dostępem do rzetelnej opinii lekarskiej bez potrzeby udawania się do placówki służby zdrowia. Poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko, ale to jakość i rzetelność są głównymi filarami naszej komunikacji.

Jako Copernico-Health w dłuższej perspektywie stawiamy na dywersyfikację. Poza produktami kierowanymi do dzieci i ich rodziców pod marką Lullaby, poprzez połączenie nauki i technologii, interesuje nas rozwiązywanie problemów w obszarach, takich jak:

 • rehabilitacja,
 • diagnostyka i leczenie ran,
 • praktyczne zastosowanie genetyki u osób dorosłych,
 • ginekologia,
 • edukacja, w tym nauka zdalna, przyszłych lekarzy z wykorzystaniem technologii (również VR).

Dzięki pasji i kreatywności, którą dzielimy w zespole, działamy, by każdego dnia przybliżyć się do czasu, kiedy nasze rozwiązania będą służyć ludziom, ale i dostarczą im niezbędną wiedzę i świadomość, które pomogą im podejmować decyzje korzystne dla zdrowia ich i ich najbliższych.


Kontakt:

http://copernico.group
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom: + (48) 666594106

Czytaj o EFB 2020

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.