Generalne wykonawstwo hal przemysłowych

Generalne wykonawstwo  hal przemysłowych

Poddawana nieustannym wahaniom rynkowym branża konstrukcji stalowych wymaga od firm stałej, innowacyjnej aktywności w zakresie zarządzania projektami i inwestycjami. Pozyskanie sprawdzonego wykonawcy, który od lat kompleksowo i efektywnie realizuje się na tym polu jest nieodzowną gwarancją sukcesu. Partnerem takim jest bez wątpienia POL-MET Sp. z o.o. Sp. k., który projektuje i produkuje funkcjonalne, wielkokubaturowe hale przemysłowe w oparciu o konstrukcje stalowe i żelbetowe prefabrykowane.

– Powierzone nam zadania realizujemy kompleksowo. Wsłuchujemy się w potrzeby inwestorów i na ich podstawie opracowujemy koncepcję oraz projekt tak, aby obiekt spełniał wszelkie oczekiwania oraz był bezpieczny, po czym produkujemy komponenty, wykonujemy całość i oddajemy inwestycję do użytku. Stawiamy na autorskie rozwiązania i kompleksową obsługę, dzięki czemu nasi klienci mogą szybko rozpocząć eksploatację obiektów – zaznacza Piotr Polkowski, Prezes Zarządu POL-MET (Stare Iganie k. Siedlec, woj. mazowieckie), u którego pomysł założenia tej firmy zrodził się jeszcze podczas studiów, w 2006 r., i był wynikiem pasji do zarządzania inwestycjami budowlanymi i tworzenia konstrukcji. Cel został osiągnięty z nawiązką. Dziś POL-MET realizuje prace na terenie całego kraju, a przez 15 lat działalności zrealizował ok. 350 takich inwestycji. Firma jest także aktywna za granicą, gdzie dostarcza głównie prefabrykaty. Jest w stanie wykonać każdą budowlę powstałą w oparciu o konstrukcje stalowe i żelbetowe, bez względu na jego wielkość, przeznaczenie i lokalizację. Hale doskonale nadają się na budynki produkcyjne, magazynowe i logistyczne, i w tym segmencie firma głównie działa. POL-MET, występując często jako Generalny Wykonawca, nadzoruje prace budowlane firm zewnętrznych i bierze na siebie ciężar dopełnienia wszelkich formalności, w tym kontakty z urzędami oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń.

Współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi podwykonawcami, którzy doskonale rozumieją specyfikę projektów przedsiębiorstwa, nadzoruje prace budowlane na każdym etapie, tworząc bezpieczne środowisko pracy. – Dbamy, aby wszystko odbywało się w należytym porządku, zgodnie ze sporządzonym harmonogramem prac, dbając o zachowanie wyznaczonego terminu ich zakończenia, przy utrzymaniu ustalonego reżimu budżetowego zgodnie z wybranymi produktami i technologiami – mówi Piotr Polkowski.

Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z innowacyjnym zapleczem technologicznym sprawia, że firma z powodzeniem realizuje projekty dla najbardziej wymagających inwestorów. Prace POL-MET cechuje szybkość i efektywność realizacji budowy obiektów (czasem jest to zaledwie 6 miesięcy), które, zależnie od zapotrzebowania, posiadają zróżnicowane stopnie złożoności. Na krótkie terminy prac znaczący wpływ ma  posiadanie przez firmę własnej wytwórni konstrukcji stalowych. Prefabrykaty nabywają tam odpowiednie powłoki antykorozyjne i ppoż, jeśli specyfika budynku tego wymaga.Zwiększają one bezpieczeństwo użytkowania obiektu i pozwalają wydłużyć czas jego eksploatacji. Dobór odpowiednich typów zabezpieczeń odbywa się w ścisłej współpracy z inwestorem, któremu udzielane jest w tej sprawie wsparcie doradcze ze strony specjalistów POL-MET.

Nowoczesne konstrukcje POL-MET są łatwe w eksploatacji i z reguły mają charakter modułowy, co ułatwia ich ewentualną późniejszą rozbudowę. Zmiany na życzenie inwestora mogą następować także w czasie prac na podstawie szybko wprowadzonych korekt w projekcie, zgodnie z zapotrzebowaniem i specyfiką konstrukcji. – Jako podmiot będący jednocześnie projektantem, producentem prefabrykatów i wykonawcą całej inwestycji sami odpowiadamy za wszystkie etapy realizacji i możemy zagwarantować doskonałą relację ceny do stałej i pewnej jakości rozwiązań – zaznacza prezes POL-MET. Utrzymanie najwyższych standardów realizowanych prac i samych konstrukcji zapewniają wdrożone systemy zarządzania wg norm PN-EN 1090-1 (kontrola produkcji) i  PN-EN 3834 (wymagania spawalnicze), a dodatkowo dzięki autorskim standardom zarządzania projektami, przedsiębiorstwo umiejętnie zarządza ryzykiem inwestycyjnym, uwzględniającym np. wahania cen. Dzięki systemowym analizom oferta firmy jest w każdym momencie na optymalnym poziomie, jak również wpływa na szybkość procesów decyzyjnych.

POL-MET nie ustaje w rozwoju. Wśród najnowszych innowacyjnych inwestycji jest m.in. system do projektowania obiektów i prezentacji w technologii Virtual Reality.Dzięki temu rozwiązaniu, klient-inwestor będzie mógł obejrzeć z bliska gotowy obiekt w wersji cyfrowej, „wejść” niejako do środka, ocenić jego funkcjonalność i zaproponować ewentualne zmiany. W najbliższych planach POL-MET jest także budowa nowego zakładu produkcyjnego ze zautomatyzowaną linią technologiczną do wytwarzania prefabrykatów stalowych. Wymieniony zostanie również park maszynowy w dotychczasowym zakładzie na urządzenia zautomatyzowane.

Zuzanna Pawełczyk

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.