Hotel Zamek Gniew **** Królewski, luksusowy wypoczynek z historyczną duszą

Hotel Zamek Gniew **** Królewski, luksusowy wypoczynek z historyczną duszą

Niewiele jest miejscowości w Polsce, które szczycić się mogą wspaniałą historią, widoczną do dziś w doskonale zachowywanym średniowiecznym układzie urbanistycznym i równie wartościowym zespole warownym dawnego zamku krzyżackiego, pełniącego dziś funkcję luksusowego HOTELU ZAMEK GNIEW****. Nie bez powodu zatem nazywany jest Gniew „polskim Carcassonne”.

Burzliwe były dzieje Gniewa. Krzyżacy opuścili je w 1464 roku. Dawne komturstwo  stało się starostwem niegrodowym, wydzierżawianym najbardziej zasłużonym rodom magnackim Rzeczypospolitej. Władali nim Radziwiłłowie, Sobiescy czy Zamojscy, a ich siedzibą był Zamek Gniew. Na zaproszenia starostów gniewskich przybywali tu królowie i wielcy hetmani ze swymi dworami Nie oszczędzały go jednak „zawieruchy wojenne.” Mimo tego Zamek Gniew trwał dumnie, strzegąc szlaku wiślanego. W 1921  r. Zamek spłonął  i przez kolejne pięćdziesiąt lat pozostawał w stanie ruiny. W 1968 roku rozpoczęła się odbudowa Zamku, kontynuowana w latach 1992-97. Dokonano wtedy jego pierwszej adaptacji na cele kulturalne i turystyczne. Powstałe wtedy produkty turystyczne Zamku w Gniewie nagrodzone zostały przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatami „Turystyczny Produkt Roku 2003 i 2007”.

Dziś HOTELOWI ZAMEK GNIEW**** patronuje GRUPA POLMLEK, jego właściciel, mecenas kultury i dziedzictwa narodowego. W roku 2010 GRUPA POLMLEK rozpoczęła rozległe i ambitne dzieło rewitalizacji oraz adaptacji kompleksu zabytków Wzgórza Zamkowego w Gniewie. Inwestycje te uczyniły z Zamku Gniew ekskluzywny hotel o niepowtarzalnym charakterze, gdzie w obiektach zabytkowych doskonale spełniają nowe, współczesne funkcje. Otoczona średniowiecznymi fortyfikacjami przestrzeń obecnie zawiera w sobie kompleks hotelowy, w którego skład wchodzą:  
ZAMEK POKRZYŻACKI, czyli serce Gniewa, największa XIII wieczna warownia krzyżacka na lewym brzegu Wisły, a w nim:

- Kaplica Zamkowa pw. Św. Huberta i Św. Jerzego, konsekrowana ponownie w 1997 roku. Celebrowane są tu Msze Święte, zawierane są sakramenty małżeństwa, odbywają się wystawy oraz  koncerty muzyki sakralnej, w tym miejscowego chóru gregoriańskiego SCHOLA CANTORUM GYMEVENSIS.

- Komnaty i Apartamenty Zamkowe, a w nich apartament Króla Jana III Sobieskiego o powierzchni 100 m², z przepięknymi widokami na Stare Miasto i pradolinę Wisły.

- Dziedziniec Zamkowy, stanowiący zadaszoną oraz ogrzewaną wielofunkcyjną przestrzeń, o powierzchni 450 m² i wysokości 20 m, z wyeksponowanymi odnowionymi ceglanymi elewacjami zamkowych skrzydeł.

Sale Konferencyjne ulokowane w historycznej przestrzeni zamkowych skrzydeł, o łącznej powierzchni 700  m².

- Kręgielnia i Pub umiejscowione w podziemiach południowych Zamku, zamkniętych  oryginalnymi, gotyckimi sklepieniami krzyżowo-żebrowymi.

- SPA Królowej Marysieńki mieszczące się w podziemiach północnych Zamku, oferujących zabiegi pielęgnacyjne i masaże, miłosne rytuały i ceremonie przynoszące spokój i harmonię ciała oraz ducha.

- Sala Zabaw dla Dzieci z małpim gajem i salą do gier Pysiogames.

- Trasa Turystyczna, czyli część Zamku udostępniona do zwiedzania  z przewodnikiem, obejmująca Kaplicę, krużganki, Lamus oraz Zbrojownię.

HOTEL PAŁAC MARYSIEŃKI*** , dawna rezydencja Króla Jana III i Królowej Marysieńki, uznawana w XVII wieku za jedną z najpiękniejszych na Pomorzu, dziś oferuje 45 eleganckich pokoi z widokiem na Zamek i Dolinę Dolnej Wisły.   

HOTEL RYCERSKI****, doskonały przykład adaptacji na cele hotelowe dawnych koszar, zbudowanych w 1935 roku dla II Batalionu Saperów. Hotel mieści 48 eleganckich pokoi oraz Restauracje Kolumnową z przepyszną i przebogatą ofertą dań i trunków.

PAŁAC MYŚLIWSKI, dawna zabudowa  północnego i wschodniego przedzamcza,
w której znajduje się główna, przestronna Recepcja Hotelu Zamek Gniew****  oraz Strefa Wellness, obejmująca basen wewnętrzny z dwoma stanowiskami do masażu wodnego, jacuzzi i strefę saun. W piwnicach funkcjonuje Siłownia wraz z Salą Fitness.

Przestrzeń pomiędzy Hotelami wypełniają rozległe przedzamcza z małą architekturą, ciągami komunikacyjnymi, parkingami oraz strefami wypoczynku, gastronomii wraz z placem zabaw dla dzieci i boiskiem do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Na przedzamczu południowym znajduje się Arena Turniejowa, miejsce organizacji konnych spektakli plenerowych: turniejów rycerskich „Rycerzy Gniewu” oraz pokazów chorągwi husarskiej  województwa pomorskiego.

    Bogata oferta  HOTELU ZAMEK GNIEW**** zaspokaja wszelkie gusta. Od wysokiej jakości usług hotelowych i gastronomicznych poprzez organizację imprez okolicznościowych, konferencji i szkoleń. 

Uatrakcyjnić  je mogą  spektakle i  pokazy  historyczne,  zabawy integracyjne, oprawy historyczne biesiad, czy koncerty muzyki dawnej, folkowej i współczesnej. Miłośników przyrody zachwyci rejs z przystani zamkowej gondolami po Wiśle.  Hitem WAKACJI 2022 będzie niewątpliwie oferta dla Rodzin z Dziećmi „MAMMA MIA”. Szczegóły na stronie internetowej www.zamek-gniew.pl
    

Dzieci i młodzież uczestniczyć mogą przez cały rok szkolny w wycieczkach z bogatym programem atrakcji historycznych i rekreacyjnych oraz noclegiem w Domu Bramnym.
  

HOTEL ZAMEK GNIEW**** współpracuje aktywnie z Miastem i Gminą Gniew
w organizacji imprez kulturalnych i turystycznych, w tym Festiwalu Historycznego „VIVAT VASA! Bitwa pod Gniewem 1626”. Festiwal rozgrywa się corocznie w pierwszy weekend sierpnia i jest największym przedsięwzięciem w Polsce rekonstruującym wojenność staropolską.
    HOTEL ZAMEK GNIEW**** to doskonały przykład połączenia profesjonalnej oferty hotelowej z promowaniem i popularyzowaniem bogactwa polskiego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego, a wszystko to zgodnie z dewizami „KRÓLEWSKI WYPOCZYNEK” oraz „OPANUJ GNIEW”. ZAPRASZAMY !!!       


Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.