Innowacyjne usługi medyczne

Innowacyjne  usługi medyczne

Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o. to sieć wysokospecjalistycznych ośrodków w Warszawie i Katowicach, powstałych 21 lat temu w odpowiedzi na potrzeby pacjentów na wysokiej jakości usługi medyczne z zakresu okulistyki, będące skuteczną alternatywą wobec oferty publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Obok okulistyki, która do dziś jest fundamentem CM MAVIT, z czasem do oferty włączono leczenie schorzeń laryngologicznych, alergologicznych oraz chirurgię szczękowo-twarzową. – Dziś CM MAVIT jest bez wątpienia jedną z najprężniejszych prywatnych placówek medycznych, zwłaszcza w zakresie leczenia chorób oczu, ale nie tylko – podkreśla dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz, Prezes Zarządu Centrum Medycznego MAVIT, które w 2019 r. dołączyło do Grupy Lux Med, skupiającej renomowane, niepubliczne placówki ochrony zdrowia, będącej największym w Polsce dostawcą prywatnych usług medycznych. Przynależność ta z jednej strony zdecydowanie wzmocniła pozycję CM MAVIT na rynku, a z drugiej – wzbogaciła ofertę dla pacjentów całej Grupy Lux Med.

Odziały okulistyczne Centrum Medycznego MAVIT znajdują się w Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie na Bielanach oraz ośrodkach diagnostycznych na Ursynowie i na Woli, natomiast w otwartym w 2010 r. Szpitalu Specjalistycznym w Katowicach prowadzone są  oddziały: laryngologiczny, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki. Leczy się tam też schorzenia alergologiczne.

W ośrodkach warszawskich CM MAVIT oferuje kompleksową opiekę okulistyczną, obejmującą m.in. rozbudowane konsultacje okulistyczne, pełen zakres zabiegów laserowej korekcji wad wzroku, korekcji wzroku za pomocą soczewek fakijnych oraz refrakcyjnej wymiany soczewki, leczenie zaćmy zarówno w ramach NFZ jak i z wszczepieniem soczewek premium, leczenie jaskry, AMD, DME, operacje witrektomii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sytemu oraz konsultacje okulistyczne zwykłe i zaćmy na podstawie umów z NFZ. – Operacje odbywają się na supernowoczesnym sprzęcie. Dbamy o to, aby nieustannie inwestować w innowacyjną aparaturę i narzędzia, które pojawiają się na rynku, tak, aby sprzęt ten był najwyższej jakości spośród najlepszych dostępnych Polsce w danym zakresie. To są duże nakłady, ale satysfakcja i bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz zadowolenie specjalistów z tego, że mogą pracować na najwyższej klasy urządzeniach, są nie do przecenienia – mówi dr hab. J. Domienik-Karłowicz, i dodaje: –  Inwestycjom w infrastrukturę towarzyszą olbrzymie nakłady, które musieliśmy ponieść w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom i pacjentom w obliczu trwającej pandemii. Był to szereg działań finansowych i organizacyjnych, które wdrożone zostały w całej Grupie Lux Med. Dzięki temu ani na chwilę nie przerwaliśmy pracy. Każdego dnia podczas pandemii w najbezpieczniejszych możliwych warunkach odbywają się u nas planowane zabiegi, bieżące konsultacje lekarskie czy usługi diagnostyczne. Warto podkreślić, że gro naszych pacjentów stanowią osoby ze szczególnej grupy ryzyka, czyli seniorzy. Dziś już w dużej mierze są oni zaszczepieni, jednak nie pozostawiliśmy ich bez opieki również w początkowej fazie pandemii, kiedy nie był jeszcze uruchomiony program szczepień.

 

CM MAVIT jest jednym z najbardziej doświadczonych ośrodków chirurgii refrakcyjnej w Polsce. Dzięki zakupionemu w 2010 r. laserowi femtosekundowemu VisuMax® (firmy Carl Zeiss Meditec) specjaliści CM MAVIT jako pierwsi w Polsce, wprowadzili metodę laserowej korekcji wad wzroku FemtoLasik. – Zaledwie trzy lata później, znów jako pierwsi w Polsce, zaczęliśmy wykonywać najnowocześniejsze do dziś zabiegi laserowej korekcji wzroku techniką trzeciej generacji – ReLEx Smile. natomiast w 2015 r. prof. Marek Rękas, jako pierwszy lekarz w Polsce, wszczepił tylnokomorową soczewkę fakijną, stając się pionierem w korekcji wad wzroku tą metodą – zaznacza prezes Justyna Domienik-Karłowicz.

Placówka na Ursynowie jest specjalistycznym centrum okulistyki dziecięcej
w zakresie kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób oczu, świadcząc m.in. usługi badania dzieci przedwcześnie urodzonych czy też oferując leczenie małych pacjentów z niedowidzeniem.Natomiast Szpital Specjalistyczny CM MAVIT w Katowicach, świadcząc szeroki wachlarz usług diagnostycznych oraz operacyjnych z zakresu okulistyki, laryngologii w tym audiologii i foniatrii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej, działa całodobowo, zarówno w formule szpitalnej, jak i ambulatoryjnej, wykonując m.in. operacje zaćmy, jaskry, zeza, zabiegi witrektomii, endoskopowe operacje zatok, mikrochirurgiczne operacje uszu. – I w tej placówce również możemy poszczycić się pionierskimi dokonaniami. To pierwszy szpital na Górnym Śląsku, który wprowadził do swojej oferty diagnostykę chrapania za pomocą badania Apnografem. Od kilku lat w ofercie katowickiego szpitala znajduje się również leczenie przyczyn lekkich bezdechów sennych – podkreśla J. Domienik-Karłowicz.

Wszystkie szpitale CM MAVIT są nowocześnie urządzone i doskonale wyposażone. Pacjenci zarówno dorośli, jak i dzieci, które otoczone są szczególną troską, mają do dyspozycji komfortowe zaplecze i opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

W Centrum Medycznym MAVIT pracuje ponad 100 wykwalifikowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, są to uznani specjaliści profesorowie i doktorzy, którzy zdobyli bogate doświadczenie w renomowanych placówkach ochrony zdrowia. Kadra lekarska regularnie uczestniczy w sympozjach naukowych w kraju i za granicą, dzięki czemu może proponować pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania medyczne. Zespół doświadczonych specjalistów CM MAVIT jako jedynego jak dotychczas ośrodka referencyjnego w Polsce firmy Alcon w zakresie zaćmy, często przeprowadza również seminaria dla lekarzy okulistów z innych placówek, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem oraz informując o nowoczesnych rozwiązaniach medycznych stosowanych w Centrum Medycznym MAVIT.Magdalena Tułecka, Jacek Majewski

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.