ITA dla przemysłu

ITA dla przemysłu

Stworzenie akredytowanego laboratorium wzorcującego, to realizacja naszych ambicji, która nie tylko wpłynęła na rozwój oferty usługowej ITA, ale przede wszystkim, uwiarygodniła nas jako solidnego partnera dla polskiego przemysłu. Sprawdzamy szeroką gamę sprzętów pomiarowych, zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, co ułatwia naszym klientom ścieżkę przechodzenia audytów, także tych, realizowanych przez podmioty zewnętrzne.

Firma ITA Sp. z o.o. jest polskim przedsiębiorstwem, które od 1999 roku dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny metrologii przemysłowej oraz systemów narzędziowych. W ofercie posiadamy urządzenia sprawdzonych, światowych producentów urządzeń metrologicznych i narzędzi skrawających oraz szereg produktów dedykowanych dla automatyków. Nasz zespół tworzy wykwalifikowana kadra inżynierów i ekspertów z dziedziny metrologii przemysłowej oraz narzędziowej, świetnie rozumiejących potrzeby naszych odbiorców. Oferowane przez nas systemy pomiarowe dla kontroli wymiarowej oraz badań materiałowych wykorzystywane są zarówno w laboratoriach metrologicznych, jak i bezpośrednio na produkcji. Jesteśmy rozpoznawalni na rynku polskim jako poważny dostawca narzędzi skrawających do obróbki stopów z szerokiej gamy materiałów włącznie z trudno obrabialnymi. Dostarczamy również szeroką gamę wyposażenia do obróbczych urządzeń produkcyjnych.

Zaufało nam już kilkaset przedsiębiorstw zarówno polskich jak i zagranicznych reprezentujących bardzo szerokie spektrum branż. Naszymi klientami są uznane firmy m.in. z przemysłu samochodowego, lotniczego, zbrojeniowego, maszynowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych i wielu innych. Oprócz dostępu do technologii renomowanych producentów systemów pomiarowych i narzędzi skrawających zapewniamy też najwyższy poziom usług: serwisowych, instalacyjnych oraz szkoleniowych. W naszej siedzibie posiadamy cztery specjalizowane laboratoria pomiarowo-badawcze, w których wykonywane są nie tylko pomiary usługowe, ale również badania dla Klientów. Wyposażenie laboratoriów to ponad 90 urządzeń pomiarowych, wśród których jest wiele unikalnych na skalę kraju m.in.: skanery 3D, optyczne maszyny pomiarowe, przemysłowe tomografy rentgenowskie, spektrometry, maszyny wytrzymałościowe i wiele innych.

Istnienie laboratorium akredytowanego jako jednego z działów firmy ITA, podnosi kwalifikacje i świadomość metrologiczną całego naszego zespołu. Dzięki niemu, wszyscy na bieżąco weryfikujemy własne działania, w kontekście zwiększania jakości świadczonych usług.
W trakcie pięcioletniej działalności, nasze laboratorium rokrocznie zwiększało swój zakres akredytacji, osiągając obecną formę, obejmującą wzorcowanie takich przyrządów, jak: mierniki grubości powłok, profilometry i konturografy, optyczne, współrzędnościowe systemy pomiarowe, skanery optyczne, maszyny wytrzymałościowe w zakresie siły, przemieszczenia oraz prędkości, urządzenia pomiarowe momentu siły, a także foliowe wzorce grubości.

 

Nasz zespół nie ustaje w próbach doskonalenia poziomu świadczonych usług, a także zwiększania ich zakresu. Z tego względu, każdego roku, podczas kolejnych audytów sprawdzających, dokładamy kolejne pozycje do naszego zakresu akredytacji. Planując kierunek rozwoju naszego Laboratorium staramy się szukać obszarów stanowiących niszę na polskim rynku, dzięki czemu nie tylko jesteśmy pionierami we wzorcowaniu niektórych urządzeń pomiarowych w Polsce, a także, dla pewnych przyrządów, pozostajemy jedynym laboratorium w naszym kraju akredytowanym na ich wzorcowanie.

Stale jesteśmy ponadto otwarci na sugestie oraz opinie naszych Klientów, tak aby w jak największym stopniu wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Z chęcią pomagamy naszym Klientom w najbardziej zróżnicowanych zagadnieniach, dzięki czemu każdego dnia sami wzbogacamy się o nową wiedzę i doświadczenie, które przekładają się na osiągane wyniki.

 

 

 

Jacek Wawrzyński
Marketing Manager

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.