BP_2024

Nowoczesne i funkcjonalne

Nowoczesne i funkcjonalne

fot: Zawias ukryty WU otwarty


Dobrze zamontowane drzwi lub okna służą nam przez lata. Nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób działają, często nawet nie dostrzegamy mechanizmu, który nimi steruje. Tymczasem warto wiedzieć, że podstawę ich funkcjonalności stanowią zawiasy.

Czołowym polskim producentem okuć do stolarki drzwiowej jest firma WALA Sp. z o.o., która od ponad 40 lat konsekwentnie poszerza swoją ofertę. Wieloletnie doświadczenie pozwala jej na tworzenie innowacyjnych i designerskich projektów z najwyższej jakości surowców. Właśnie do takich produktów należy zawias ukryty WU do stolarki aluminiowej, który m.in. za zastosowane w nim nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania został nagrodzony Złotym Godłem QI 2021.


fot: Zawias ukryty WU zakresy regulacji


Wyrób ten został przebadany w uznanym w branży stolarki otworowej instytucie Ift Rosenheim (wg normy PN:EN1935:2003) i uzyskał najwyższą 14 klasę wytrzymałości (160 kg). Na tej podstawie posiada oznakowanie CE, co czyni go przedmiotem dopuszczonym do obrotu na europejskim rynku budowlanym. Użyte w jego produkcji wysokiej jakości materiały zapewniają długoletnią i bezpieczną eksploatację, a dzięki eleganckiemu i precyzyjnemu wykończeniu oraz dostępnym wariantom kolorystycznym (anoda srebrna, czarny, INOX), można dopasować go do wielu rodzajów drzwi. Zawiasy posiadają również niezależną i płynną regulację w 3 kierunkach, kąt otwarcia do 110° oraz podkładki tworzywowe, które redukują ich wpływ na izolacyjność termiczną profili. Dodatkowo producent udostępnia szablony oraz szczegółowe instrukcje, które pomagają w łatwym i szybkim montażu.

Pełna oferta firmy WALA zawiera m.in. uchwyty i klamki, zawiasy oraz  rygle drzwiowe. Wszystkie produkty spółki podlegają badaniom przeprowadzanym w instytucjach naukowych, są także chronione prawem patentowym w Polsce oraz w Europie i Azji.

 Małgorzata Bachórz


Więcej na www.wala.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.