Nowoczesne trendy w kamerach samochodowych

Nowoczesne trendy w kamerach samochodowych

Rynek wideorejestratorów w Polsce jest dość młody, ale bardzo dynamicznie się rozwija. Systematycznie rośnie liczba samochodów wyposażonych w kamery, a zarejestrowane przez nie nagarnia wykorzystywane są jako dowód w sądzie czy na policji w sprawach dotyczących zdarzeń na drodze. Produkt ten to nie tylko gadżet, ale również narzędzie, które pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo.

 

Mikavi to marka, która pojawiła się na polskim rynku w 2017 r., ale doświadczenie jej właścicieli sięga 2013 r., kiedy to w odpowiedzi na liczne wymuszenia drogowe pojawiły się pierwsze kamery samochodowe. Od początku swojej działalności brand stawia na nowe trendy i proponuje rozwiązania, które są dostępne w topowych kamerach samochodowych. Dostarcza zaawansowane technologicznie urządzenia, które jednocześnie charakteryzują się nowoczesnym designem i prostą obsługą.

Nie każdy wie, że wiele z dostępnych na rynku rejestratorów, które opatrzone zostały opisem “24-godzinny tryb parkingowy”, posiada tzw. pasywny tryb parkingowy. To rozwiązanie polega na tym, iż kamera zasilana jest własnym akumulatorem, a po wyłączeniu silnika pozostaje w trybie czuwania i uaktywnia się w przypadku wykrycia wstrząsu, wtedy zaczyna nagrywać. Proces ten może powtarzać się do momentu wyczerpania baterii kamery. Rozwiązanie to ma kilka wad, m.in. zarejestrowany film może być za krótki, czujnik, który wykrywa nieprawidłowości nie zawsze działa prawidłowo, a akumulator, którym zasilana jest kamera po określonej liczbie cykli wyładuje się.

I tu pojawiają się kamery Mikavi, które posiadają tzw. „aktywny 24-godzinny monitoring”. Co to oznacza? Jest to rozwiązanie bardziej zaawansowane i mniej zawodne od tradycyjnych technologii rejestracji. Funkcja ta uruchamia się w momencie wykrycia postoju, a obraz może być rejestrowany w trybie ciągłym low bitrate, time-lapse lub po wykryciu ruchu, a nie tylko wstrząsu. Kamerę, posiadającą tę funkcję musimy jedynie podpiąć do stałego źródła zasilania np. do skrzynki bezpieczników w samochodzie. Mikavi do zestawu podstawowego dołącza adapter zasilania ACC. Produkt ten jest niezbędny do 24-godzinnego monitoringu i często w przypadku konkurencyjnych kamer tego typu, musimy go dokupić.

Dodatkowo brand ten, jako pierwszy na naszym rynku wprowadził rejestrator 4-kanałowy. W tym przypadku dzięki nagrywaniu z czterech kamer jednocześnie zyskujemy doskonały podgląd tego co dzieje się wokół pojazdu podczas jazdy, jak również w czasie monitorowania parkingowego. 

Mikavi w swojej ofercie proponuje wyselekcjonowane, ale różnorodne kamery, tj.: PQ4 (nagrywająca tylko przód), PQ4 Dual (rejestruje przód i tył), PQ5 (zlokalizowana w lusterku samochodowym), PQ6 (3-kanałowa – utrwala przód, tył i wnętrze pojazdu) oraz PQ7 (4-kanałowa o bardzo szerokim zakresie nagrywania). Firma zapewnia, że nie ma tutaj przypadkowych produktów, każdy z nich został dogłębnie przetestowany i zoptymalizowany.

Mikavi to dynamicznie rozwijająca się marka w branży wideorejestratorów samochodowych. Jej misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań inspirowanych potrzebami i oczekiwaniami klientów. Brand stawia przede wszystkim na: czołową optykę, która przekłada się na bardzo dobrą jakość obrazu, prawdziwy 24-godzinny tryb parkingowy oraz realne wparcie techniczne przed i po zakupie (dostęp do dedykowanej infolinii). Właścicielem Mikavi jest polska firma Techpat Sp. z o.o., która w tym roku za swoje starania została nagrodzona wyróżnieniem Dobra Marka 2022 – Jakość, Zaufanie, Renoma.


Więcej o marce i jej produktach: https://mikavi.pl/

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.