P.P.S."Wódki Raciborskie" Partnerem Europejskiego Forum Biznesu oraz uroczystej Gali w Krynicy Zdroju

P.P.S."Wódki Raciborskie" Partnerem  Europejskiego Forum Biznesu oraz uroczystej Gali w Krynicy Zdroju

Firma Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego Wódki Raciborskie założona przez długoletniego pracownika byłego Polmosu Racibórz Andrzeja Kostyka oferuje bogaty wybór wódek gatunkowych, czystych, likierów, a także leczniczych preparatów ziołowych i innych wyrobów alkoholowych. Wysoka jakość produktów, ich różnorodność oraz ciągle wzbogacany asortyment smakowy alkoholi raciborskich oprócz rynku krajowego znalazły odbiorców zagranicznych z Francji, USA, Niemiec i Anglii.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego WÓDKI RACIBORSKIE z Raciborza

Przemysł spirytusowy w Raciborzu ma bogate, sięgające już XIX wieku, tradycje. Po II wojnie światowej, na bazie gorzelni Schlesingerów, utworzono zakłady spirytusowe, które następnie zostały włączone do ogólnopolskiego zrzeszenia producentów wyrobów spirytusowych POLMOS. W latach siedemdziesiątych XX wieku zakład w Raciborzu został całkowicie przebudowany. Powstała przemysłowa gorzelnia melasowa, dzięki której w naszym zakładzie mogliśmy się zająć przetwarzaniem pochodzących z okolicznych cukrowni znacznych ilości melasy. W 1987 roku, ze względów ekologicznych wstrzymano produkcję w gorzelni, jednocześnie podejmując działania inwestycyjne w celu przebudowy zakładów na rozlewnie wódek.

Produkcję wódek w Raciborzu rozpoczęto w 1991 roku, a w 1996 roku POLMOS Racibórz został sprywatyzowany, produkcja alkoholu i spirytusu była kontynuowana. Ponowna sprzedaż zakładów spirytusowych została dokonana w 2011 roku, nowy właściciel zdecydował o likwidacji zakładów. W maju 2011 roku, w obliczu likwidacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego w Raciborzu, powstała nowa firma, założona przez długoletniego dyrektora zakładów spirytusowych w Raciborzu – Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Wódki Raciborskie”, Andrzeja Kostyka. Dzięki temu tradycje przemysłu spirytusowego w Raciborzu, mogły być nadal kontynuowane, pomimo, iż ślad po dawnym przedsiębiorstwie został całkowicie zatarty.

W roku 2016 wyprowadziliśmy się z terenu browaru. Obecnie firma ma własny zakład znajdujący się w Raciborzu, przy ul Malczewskiego 9 - wskazał Andrzej Kostyk. 

Regionalne wódki raciborskie i wódki smakowe

Przyjęta strategia działania firmy, jako producenta wysokiej jakości wódek czystych, gatunkowych oraz likierów owocowych i mlecznych na bazie produktów naturalnych, a także zatrudnienie, wywodzących się z dawnego POLMOSU Racibórz, pracowników z długoletnim stażem pracy w przemyśle spirytusowym, umożliwiła nam uzyskanie wyrobów, które znalazły uznanie coraz szerszej rzeszy konsumentów. Doskonałą renomą cieszy się m.in. produkowany od wielu lat „Likier Wiśniowy” a z nowych produktów, likiery produkowane na bazie surowców naturalnych, takie jak: likier cytrynowy, orzechowy oraz likiery: mleczno – czekoladowy, kawowy i kokosowy.

W poszukiwaniu nowych oryginalnych produktów, podjęto współpracę z Zakonem Franciszkanów z Katowic – Panewnik w celu produkcji leczniczych preparatów ziołowych czy opartych na kilkusetletnich recepturach franciszkańskich nalewek ziołowo - korzennych. Prawdziwym hitem okazały się być Balsam Panewniki oraz Franciszkański Balsam Jerozolimski.

Przedsiębiorstwo wykorzystuje do produkcji napojów alkoholowych szerokiej gamy, kilkusetletnie, sprawdzone przepisy nalewek ziołowo - leczniczych oraz wytwarza nowe o wyszukanych smakach i właściwościach.

Cały czas w opracowaniu są kolejne znakomite likiery i wódki o niespotykanych smakach. Oprócz tego w naszej ofercie mogą Państwo również znaleźć doskonałej jakości wódki weselne.

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.