Ubezpieczenie na życie ERGO Hestii wyróżnione

Ubezpieczenie na życie ERGO Hestii wyróżnione

ERGO Hestia otrzymała nagrodę Najwyższa Jakość Quality International 2021 za ubezpieczenie na życie ERGO 4. Produkt wyróżnia się między innymi możliwością zapewnienia leczenia za granicą oraz wysokimi sumami ubezpieczenia.

Nowa matryca ubezpieczeń na życie wpisała się w rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami na życie spowodowane pandemią. Jak wynika z badania systemu wartości i stylu życia Polaków przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia, aż 80% osób wymienia zdrowie i rodzinę jako najważniejsze wartości. Nie zawsze było to aż tak oczywiste. Wielu z nas otwarcie przyznaje, że rok 2020 zmienił ich postrzeganie świata. Podczas pandemii dla co drugiej osoby zdrowie i rodzina zyskały na znaczeniu. Ponad połowa Polaków (55%) deklaruje także, że bardzo ważne jest dla nich bezpieczeństwo finansowe. Dla 43% wartość ta stała się istotniejsza w ostatnim półroczu. Ograniczenia w poruszaniu się przełożyły się z kolei na nasze nastawienie do wolności osobistej. Jest ona obecnie najważniejsza dla 44% osób, a dla 37% zyskała na znaczeniu w ostatnich miesiącach.

„Pandemia uświadomiła nam, że zabezpieczenie rodziny, pracy czy dobrego zdrowia nie jest tak oczywiste, jak nam się wydawało. Powoduje to, że bardziej te wartości doceniamy i staramy się chronić to, co mamy. Zwrot w kierunku odpowiedzialności i myślenia przyszłościowego jest wyraźny, co ma pozytywny wpływ na podejmowanie decyzji finansowych, w tym również tych dotyczących ubezpieczeń na życie” – komentuje Sylwester Poniewierski, ekspert ds. ubezpieczeń na życie w ERGO Hestii.

Z rodziną bezpieczniej

Rok 2020 zburzył poczucie bezpieczeństwa ludzi na całym świecie. Lock down odciął nas od bliskich, przyjaciół, a nawet znajomych z pracy. Nie chodzimy do kina, restauracji i teatrów, a kolejne święta odbywają się w bardzo ograniczonych warunkach. W środku pandemii koronawirusa zapytano Polaków, co daje nam poczucie bezpieczeństwa, a co najbardziej budzi nasze obawy. Okazało się, że boimy się poważnej choroby (70% osób wskazuje ją jako swoją obawę), utraty pracy i braku środków do życia (63%). W niepewnych, bezprecedensowych warunkach, poczucie bezpieczeństwa zapewnia Polakom posiadanie rodziny i bliskich (67%). Na drugim miejscu wymieniamy brak problemów zdrowotnych (63%) oraz oszczędności i zatrudnienie (51%).

 „Zakup polisy na życie nabrał podwójnego znaczenia. Po pierwsze w sposób realny zabezpiecza nas i naszą rodzinę w razie wypadku, poważnej choroby czy śmierci. Po drugie daje nam poczucie, że to my podejmujemy decyzje dotyczące przyszłości i że jesteśmy przygotowani na wszystkie scenariusze. W tak niestabilnych, nieprzewidywalnych czasach ubezpieczenie na życie wzmacnia więc nasze poczucie sprawstwa i ogranicza poczucie bezradności, które wdziera się naszą codzienność” – mówi ekspert ERGO Hestii.

Ubezpieczenie cenne w dobie pandemii

Na zakup ubezpieczenia decydujemy się przede wszystkim, by zabezpieczyć finansowo siebie w przypadku poważnego zachorowania i naszą rodzinę na wypadek naszej śmierci. To kolejny dowód na to, że pandemia znacznie obniżyła nasze poczucie bezpieczeństwa, co automatycznie przekłada się na system wartości. Możemy więc spodziewać się, że w 2021 roku jeszcze bardziej docenimy czas spędzany z rodziną i bliskimi.

ERGO 4 to połączenie indywidualnych ubezpieczeń na życie i zdrowie, które mogą okazać się pomocne w razie wypadku lub choroby. Ubezpieczenie zapewnia bezpieczeństwo finansowe w sytuacjach, kiedy sami nie będziemy w stanie pokryć kosztów następstw trudnych wydarzeń w naszym życiu. Modułowa konstrukcja ERGO 4 umożliwia skonstruowanie oferty dopasowanej do aktualnych potrzeb i możliwości finansowych klienta. To pozwala na ubezpieczenie w jednym pakiecie nie tylko swojego życia i zdrowia, ale również małżonka lub partnera oraz dzieci. Pakiet ERGO 4 obejmuje:

- Ubezpieczenie życia - zabezpieczenie rodziny i bliskich w razie śmierci ubezpieczonego do kwoty 10 mln złotych.
- Uszkodzenie ciała i niezdolność do pracy - ubezpieczenie, które zapewnia odszkodowanie w razie choroby lub wypadku (np. samochodowego). Często w takiej sytuacji poszkodowani tracą możliwość świadczenia pracy zarobkowej i brakuje im środków do życia. Możliwe są różne warianty wypłaty odszkodowania: wypłata jednorazowa lub w formie miesięcznej renty przy łącznej sumie ubezpieczenia aż do 4 mln złotych.
- Poważne zachorowanie - zachorowalność na poważne choroby w tym nowotwory, rośnie. Odpowiednie ubezpieczenie może pomóc zabezpieczyć środki na leczenie i inne wydatki. Suma ubezpieczenia w przypadku ERGO 4 wynosi nawet 200 000 zł, a ochroną można objąć aż 50 chorób. Co więcej roszczenie z polisy można składać wielokrotnie.
- Zdrowie dziecka - jest to ubezpieczenie zapewniające pieniądze na leczenie w razie wypadku lub ciężkiej choroby dziecka. Suma ubezpieczenia wypadkowego może wynosić nawet 200 000 zł, a zachorowanie dotyczy aż 20 chorób w tym nowotworów. W takim przypadkach pieniądze mogą ratować życie, czy ułatwić i przyspieszyć powrót dziecka do zdrowia.

- Global Doctors – ubezpieczenie zapewnia dostęp do najlepszych lekarzy specjalistów oraz  organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą na podstawie drugiej diagnozy m.in. chorób nowotworowych i wieńcowych na kwotę do 2 mln euro.

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.