W jaki sposób bank może pomóc ci w założeniu firmy?

W jaki sposób bank może pomóc ci w założeniu firmy?

Jeżeli planujesz w niedługim czasie otworzenie własnej działalności gospodarczej, nie musisz się martwić na zapas o formalności – z pomocą przyjdzie ci bank, za pośrednictwem którego złożysz wniosek o rejestrację firmy. Jak jeszcze bank może pomóc ci w pierwszych dniach bycia przedsiębiorcą?

Rejestracja firmy za pośrednictwem strony banku

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba przedsiębiorców, w szczególności młodych, rezygnuje z tradycyjnych metod założenia firmy na rzecz rejestracji online. Taki proces może wiązać się z pewnymi utrudnieniami, m.in. koniecznością posiadania podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego oraz brakiem ewentualnej pomocy przy wypełnianiu wniosku. Na szczęście istnieje również inna, dużo bardziej korzystna forma rejestracji firmy przez internet. Każdy przyszły przedsiębiorca może jej dokonać za pośrednictwem PKO Banku Polskiego. Dzięki tej opcji będzie mógł skorzystać z rzeczowej pomocy konsultanta oraz dodatkowych udogodnień.

Wniosek o założenie działalności gospodarczej

PKO Bank Polski umożliwia swoim klientom wypełnienie wniosku o założenie działalności gospodarczej bezpośrednio w systemie iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Z tej możliwości mogą skorzystać wszyscy klienci banku, nawet jeżeli nie posiadają jeszcze profilu zaufanego (będą mogli go założyć podczas rejestracji). Dzięki wygodnej formie, w jakiej dostępny jest wniosek, jego wypełnienie pod względem technicznym jest bardzo proste. Dodatkowym atutem kreatora wniosku jest funkcjonalna wyszukiwarka kodów PKD, dzięki której znalezienie odpowiedniej podklasy działalności nie wymaga przeszukiwania zewnętrznych stron internetowych. Czas od momentu złożenia wniosku do otrzymania wpisu w CEIDG jest zwykle bardzo krótki i może trwać nawet kilka godzin.

Pomoc konsultanta

To co odróżnia zakładanie firmy przez bank w porównaniu do jej rejestracji przez portal CEIDG, to pomoc wykwalifikowanych konsultantów. Każdy klient PKO Banku Polskiego może na dowolnym etapie rejestracji działalności skonsultować się z pracownikiem banku, który pomoże mu w wypełnieniu wniosku. Specjalista udzieli odpowiedzi na każde pytanie, poradzi i zaproponuje optymalne rozwiązania w kwestii wyboru księgowości oraz sposobu opodatkowania. Aby porozmawiać z konsultantem, wystarczy w odpowiednie pole wpisać swój numer telefonu.

Konto firmowe

Rejestracja firmy za pośrednictwem iPKO lub IKO to nie tylko wygoda, lecz także oszczędność czasu i eliminacja niepotrzebnych formalności. Dzięki wykorzystaniu platformy przedsiębiorca może ekspresowo otworzyć działalność oraz automatycznie uzyskać konto bankowe. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ płatności i zakupy firmowe możemy wykonywać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Co więcej, w zależności od naszych preferencji, do wyboru mamy kilka kart od konta, np. kartę wielowalutową, która znacznie ułatwi zarządzanie transakcjami i zakupy w wielu różnych walutach.

Program do księgowania

Każdy klient biznesowy PKO Banku Polskiego wraz z rejestracją firmy i otworzeniem konta firmowego może zyskać  dostęp do dodatkowych usług ułatwiających prowadzenie własnej działalności. Zaliczamy do nich m.in. moduł e-Księgowość, dzięki któremu możemy nieodpłatnie wystawiać faktury, a także samodzielnie prowadzić księgowość firmy. Program jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Z jego pomocą spokojnie możemy zrezygnować z usług księgowych, oszczędzając na kosztach prowadzenia działalności już na samym początku.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.