Złote Godło QI 2021 dla Hymon za innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt

Złote Godło QI 2021 dla Hymon za innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt

Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt zdobywcą Złotego Godła w Programie „Najwyższa Jakość Quality International 2021" w kategorii Produkt Najwyższej Jakości.
 
Hymon, jeden z liderów branży PV w Polsce, zdobywca drugiego miejsca w najnowszym rankingu Instytutu Energetyki Odnawialnej, przewiduje wzrost sprzedaży instalacji fotowoltaicznych o jedną trzecią dzięki współpracy z koncernem Blaupunkt, który wchodząc na polski rynek fotowoltaiki zaoferuje panele, inwertery i magazyny energii. Moduły w całości opierają się na najnowszej technologii podłoży krzemowych M10.

W ciągu ostatnich lat udział w sprzedaży modułów monokrystalicznych wzrósł do 98 proc. rynku, niemal wypierając moduły polikrystaliczne. Przyznane Złote Godło w Programie „Najwyższa Jakość Quality International 2021" jest dodatkowym potwierdzeniem ich jakości. Blaupunkt wchodzi na nasz rynek, oferując wyłącznie moduły monokrystaliczne, opierające się na technologii podłoży krzemowych M10, która zastępuje przestarzałą technologię M6 i jest uznawana za przyszłość - mówi Damian Krzaczek, wiceprezes spółki Hymon. Rozwiązanie gwarantuje większą wydajność i moc instalacji fotowoltaicznych - dodaje.

Hymon wybrał urządzenia Blaupunkta po przeanalizowaniu oferty 700 producentów. Panele fotowoltaiczne, inwertery i magazyny energii przeszły specjalistyczne testy, przeprowadzone w Laboratorium Badawczym należącym do spółki. Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy - wyjaśnia Damian Krzaczek. Dzięki jej zastosowaniu panele mają niższą rezystencję obwodów wewnętrznych.

Hymon oferuje panele fotowoltaiczne marki Blaupunkt o mocy 400 Wp i 450 Wp. Są one produkowane na podłożach krzemowych M10. Jest to technologia przyszłości, która pozwala osiągać sprawność od 20,5 do 22 proc., w zależności od mocy instalowanych paneli. Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów Blaupunkta jest 15-letnia gwarancja. Natomiast w falownikach zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym udało się obniżyć ich wielkość, zachowując jednocześnie sprawność na poziomie 99 proc. Wkrótce Hymon wprowadzi również falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii marki Blaupunkt.

- Dzięki pozyskaniu nowego partnera biznesowego rozszerzamy zakres oferty o pompy ciepła, w których zastosowano komponenty od znanych producentów, jak Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektroniczne  - dodaje wiceprezes Krzaczek.

Tarnowska spółka, która w ubiegłym roku osiągnęła przychody wysokości 306 mln PLN, a w tym roku planuje zwiększyć je do 500 mln, jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce urządzeń PV produkowanych przez Blaupunkt.

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.