Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka oraz godłem Marka XV-lecia!

Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka oraz godłem Marka XV-lecia!

W 2024 roku firma Janome ponownie otrzymała wyróżnienie przyznawane w plebiscycie Dobra Marka: tytuł Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz bardzo prestiżowy tytuł: Marka XV-lecia.
Nagrody te wręczane są podmiotom, które posiadają ugruntowaną pozycję na naszym rynku. Markom charakteryzującym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą oraz ponadprzeciętną jakością.  Co ważne - tytuł Marka XV-lecia - to pierwsze takie wyróżnienie przyznane w kategorii maszyn do szycia.


Produkty Janome, już od roku 2017, corocznie honorowane są tytułem Dobra Marka czy Super Marka. W roku 2024 ponownie zostały nagrodzone, tym razem obok godła Super Marki, doszło wyróżnienie godłem Marka XV-lecia, co dowodzi, iż brand ten na stałe zagościł w polskich domach i zapracował na miano niekwestionowanego lidera w swojej branży.

Firma Janome produkuje swoje urządzenia od ponad 100 lat, dba również o właściwą ich dystrybucję oraz dostępność. Maszyny z jej logo dostępne są w ponad stu krajach na całym świecie, a sprzedano ich już ponad 75 milionów.


Ponad 100 lat tradycji szycia

Marka Janome istnieje od 1921 roku i powstała w Japonii, od początku jej twórcy stawiali na wysoką jakość oraz nowoczesne technologie, dzięki którym sukcesywnie ulepszano kolejne modele maszyn. Właśnie dlatego jej produkty stały się synonimem innowacyjności, wysokiej klasy i niezwykłej trwałości.

W naszym kraju urządzenia Janome pojawiły się w latach 90. XX wieku i od tej pory zaczęły podbijać serca polskich miłośników szycia. Od 2006 roku ich dystrybucją zajmuje się poznańska firma ETI, która mocno zadbała o promocję i odpowiednią dostępność maszyn. To również dzięki staraniom jej zarządu i pracowników marka Janome stała się tak popularna w Polsce. Zaowocowało to przyznaniem jej ponownie prestiżowego tytułu i godła: - Nagroda Super Marki 2024 oraz tytułu Marka XV-lecia to dla nas zaszczyt i dowód, że produkty Janome są coraz mocniej obecne w świadomości konsumentów w naszym kraju. A początki nie były łatwe, ponieważ przez bardzo długi okres czasu w Polsce w branży maszyn do szycia królowały marki Łucznik i Singer. Obecnie Janome skutecznie z nimi konkuruje  - podkreśla Maciej Waligórski, członek zarządu spółki ETI sp. z o.o. sp.k.


Trwałe i niezawodne

Produkty Janome cechuje solidne wykonanie oraz sprawność, co potwierdzają ich użytkownicy, którzy często polecają je innym pasjonatom szycia. O wysokiej klasie tych urządzeń świadczy również fakt, że większość z nich posiada 5-letnią gwarancję, a w przypadku awarii, producent zapewnia sprawny serwis i szybką fachową pomoc. Niewątpliwymi zaletami marki są również możliwość dokupienia do maszyn potrzebnych akcesoriów oraz duża dostępność części zamiennych.
 
Dodatkowo, osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z szyciem lub te które chcą poszerzyć wiedzę w tym zakresie, mogą zapoznać się z bardzo pomocnymi informacjami dotyczącymi maszyn Janome i ich użytkowania. Znaleźć je można m.in. na stronie polskiego dystrybutora oraz na platformie YouTube. Prezentują one funkcje poszczególnych urządzeń, dzięki czemu można poznać modele maszyn i wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania. Filmy i artykuły przedstawiają również wartościowe porady, które wprowadzą w tajniki szycia w domowym zaciszu.

Warto dodać, że Janome jest jedynym producentem maszyn hobbystycznych, który dostarcza również urządzenia wzmocnione. Co to oznacza? Otóż produkty z serii HEAVY DUTY wyposażone są w metalowy, zewnętrzny korpus, taki  jaki mają  tzw „stare” maszyny do szycia. Dzięki temu posiadają ponadprzeciętną wydajność i trwałość . W ich przypadku można liczyć na aż 6 lat gwarancji w systemie door to door.


Innowacyjne rozwiązania w Twoim domu


Twórcy Janome od początku istnienia firmy wsłuchują się w potrzeby klientów i tworzą produkty dostosowane do ich oczekiwań, często nawet je wyprzedzając. Wielokrotnie dowiedli, że doskonale wiedzą, jakich urządzeń rynek potrzebuje.  Przykładowo już w 1979 roku firma wyprodukowała pierwszą na świecie maszynę sterowaną komputerowo, a w 1990 pionierski model umożliwiający wyszywanie profesjonalnych haftów, tj. Janome – Memory Craft 8000. W tym przypadku, po raz pierwszy na świecie można było wprowadzić do maszyny wzór przy pomocy karty pamięci, a następnie wyszyć go na materiale. Warto dodać, że funkcje i ustawienia były wyświetlane na nowoczesnym ekranie.

W ubiegłym roku firma zaprezentowała kolejny przełomowy sprzęt - maszynę do szycia i haftowania - JANOME CONTINENTAL M17.  Urządzenie, które  zupełnie odmieniło branżę hobbystycznych maszyn do szycia! Gwarantuje wysoką  jakość ściegów oraz posiada największe pole haftu (28 x 45 cm). Zostało również wyposażone w stopkę z laserowym czujnikiem ruchu materiału (ASR). Maszyna ta została nagrodzona tytułem IF Design 2023.

Również 2023 rok był dla Janome wyjątkowy, 31 w sierpnia w jej fabryce powstała maszyna o  numerze 75 000 000. To absolutny rekord, żadna z marek produkujących hobbystyczne maszyny do szycia nie może pochwalić się tak ogromną ilością wytworzonych urządzeń!

Można śmiało stwierdzić, że dzięki swoim staraniom o najwyższą jakość produktów oraz stałemu dążeniu do wprowadzania przełomowych rozwiązań marka Janome z roku na rok zyskuje coraz większą renomę i popularność nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A ponowne jej wyróżnienie prestiżowym tytułem Super Marki jest jak najbardziej zasłużone.

Więcej o Janome: https://janome.pl/

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.