Świebodzice – miasto ludzi aktywnych

Świebodzice – miasto ludzi aktywnych

Społeczność Świebodzic na Dolnym Śląsku, to nieco ponad 21 tys. mieszkańców. Jednak nie liczby są warte porównywania, a zaangażowanie. A jest o czym mówić.

W Świebodzicach każdego roku organizowanych jest wiele fantastycznych akcji pomocowych, profilaktycznych oraz informacyjno-edukacyjnych dotyczących ważnych kwestii, obok których nie można przejść obojętnie. Organizatorami tych akcji są najczęściej zwykli ludzie o niezwykłych charakterach, a w działaniach aktywnie wspierają ich władze miasta. Pikniki, maratony, spacery charytatywne, dziesiątki licytacji, challenge. Świebodziczan nie trzeba zachęcać do pomocy, oferują ją z potrzeby serca.

   
W mieście działa w różnych obszarach kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Kluby sportowe, stowarzyszenia, koła miejskie, aktywnie wspierają popularyzację kultury, sztuki, sportu, nauki w atmosferze wzajemnej akceptacji, pomocy i szacunku. Jest to sytuacja, której może Świebodzicom pozazdrościć wiele innych, często nawet większych gmin.


Część świebodzickich organizacji kładzie nacisk nie tylko na wsparcie jednej określonej grupy społecznej. Obecnie na terenie gminy dużą popularnością cieszą się zadania realizowane np. na rzecz integracji międzypokoleniowej. W ramach wspólnych działań świebodziccy seniorzy prezentują najmłodszym mieszkańcom wspaniałe przedstawienia teatralne, a przedstawiciele organizacji działających na rzecz starszych osób organizują warsztaty przybliżające nowoczesne technologie, czy podstawy samoobrony.

Miasto bez mieszkańców byłoby tylko betonową skorupą. Świebodzicom to nie grozi, bo to miasto tętni tysiącami serc skłonnych do współpracy, pomocy i działania na rzecz innych.

PKJ

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.