Firma, która buduje relacje

Firma, która buduje relacje

Kujawski Truck Center Sp. z o. o. (Rogówko k. Torunia) to autoryzowany dealer i jednocześnie serwis samochodów ciężarowych renomowanej marki Mercedes-Benz Truck. Od 12 lat niezmienną wartością tej firmy jest budowanie relacji z klientami, partnerami gospodarczymi, a przede wszystkim z pracownikami. 

Relacje oparte na szacunku

Kujawski Truck Center stawia sobie ambitne cele do osiągnięcia, chce być odpowiedzialnym liderem rynku samochodów ciężarowych i usług serwisowych w regionie. Wyniki finansowe są dla spółki równie ważne, jak zadowolenie klientów i pracowników, czy też aspekty środowiskowe, związane z bezpieczeństwem oraz wydajnością inteligentnych samochodów ciężarowych marki Mercedes Benz.

– O wartości każdej firmy, niezależnie od jej wielkości, decydują pracownicy. Ich zaangażowanie, zgranie, współpraca w grupie, pozwalają na zdobywanie największych celów biznesowych. Z tego też powodu budowanie relacji pracodawca–pracownik opartych na szacunku, uczciwości ma dla nas tak duże znaczenie – mówi Antoni Kujawski, Prezes firmy.

Spółka od początku swego istnienia stawia na zespół i tworzenie takiego miejsca pracy, w którym nie ma współzawodnictwa, niezdrowej rywalizacji. Ważny jest rozwój, zaufanie oraz satysfakcja z wykonywanej pracy.

Aspekty pozapłacowe

Dobre relacje w miejscu pracy są sumą wielu czynników. I nie chodzi jedynie o aspekt finansowy. Jest on bardzo ważny, ale jak pokazują badania, ogromną rolę odgrywają też takie elementy, jak atmosfera w pracy, komunikacja, szacunek, pakiety socjalne czy możliwość rozwoju. – Od lat w KTC dbamy o to, by nie tylko podnosić kompetencje zawodowe pracowników, ale także o integrację, organizowanie spotkań świątecznych. Obecnie tworzymy „Akademię Managera”, by rozwijać umiejętności, wzmacniać mocne strony pracowników – mówi Dawid Kujawski, Wiceprezes firmy, i dodaje:
– niezmiennie pracujemy nad komunikacją wewnętrzną, bo ona jest motorem wielu pozytywnych zachowań i zmian.

W KTC pracownicy mogą również skorzystać z możliwości wykupienia na preferencyjnych warunkach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, co zwłaszcza w okresie pandemii okazało się bardzo pomocne.

Dobry pracodawca, plany na przyszłość

– Nie stoimy w miejscu. Podejmujemy nowe wyzwania, otrzymane wyróżnienie Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2021 pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Dziś rynek pracy jest pełen zawirowań, zmiennych, różnych oczekiwań. Obawy są zarówno po stronie pracowników jak i firm szukających osób do swoich zespołów, a niepewność jest po obu stronach. Z tego powodu pracujemy nad kolejnymi projektami poprawiającymi procedurę onboardingu, dotyczącymi badań satysfakcji pracowników, podnoszącymi zaangażowanie w realizację zadań, czy też przeciwdziałającymi wypaleniu zawodowemu. Tylko wspólnie możemy podejmować nowe inicjatywy, realizować wielkie projekty, budować siłę i przewagę w Kujawski Truck Center – podsumowuje Beata Zielińska, Dyrektor Personalny firmy.

Oprac. Magdalena Klimek

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.