Czerwcowe premiery Wydawnictwa Zysk i S-ka

Czerwcowe premiery Wydawnictwa Zysk i S-ka

Oto co Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowało dla czytelników na długie, leniwe, letnie wieczory.

Kto zdążył już zatęsknić za rodzeństwem z klanu Bridgertonów? Grzesznik nawrócony Julii Quinn jest szóstym tomem cyklu, którego główną bohaterką jest Francesca Bridgerton.
Mowy nie ma! Żanety Pawlik to sprawnie napisana powieść obyczajowa, opowiadająca o życiowych zakrętach i nowych początkach.
Pełną nadziei i wiary opowieść przedstawia Mitch Albom w najnowszej książce pt. Nieznajomy na tratwie. Ta historia pokazuje, że odpowiedzi na modlitwy możemy znaleźć tam, gdzie ich się najmniej spodziewamy.
Miłośnikom literatury grozy i thrillerów psychologicznych wydawnictwo przygotowało trzy pozycje.
Nadia Elisabeth Norebäck to fascynujący thriller psychologiczny o obsesji, podwójnej lojalności i przekraczaniu ostatecznej granicy. Tytuł Duchy Nocy Kupały jest antologią opowiadań, której patronują obrzędy nocy świętojańskiej. Znajdziecie tutaj opowiadania m.in takich autorów jak Oscar Wilde, Theo Gift, Jin Yong, Jan Barszczewski, Roman Zmorski, Zygmunt Krasiński, Mrs Henry Wood, Anton Straszimirow.
Przerażające historie z wampirami w roli głównej poznacie natomiast w zbiorze Wampiry nie starzeją się nigdy, które zostały stworzone przez najpopularniejszych twórców literatury dla młodzieży, w tym V.E. Schwab.
Przyszła pora na dwie wyczekiwane kontynuacje.
Ścieżka sztyletów Roberta Jordana jest ósmym tomem monumentalnego cyklu fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie!
Kruki Moniki Maciewicz to ciąg dalszy przygód wiedźmy Biwii, znanej z powieści Wiedma.
Hokus-pokus Kurta Vonneguta jest przewrotną opowieścią o rozgoryczonym życiem człowieku, w której czarna komedia miesza się z krytyką ludzkiej głupoty i cynizmu rządzących.
Ostatnia czerwcowa nowość to kolejny tom dziennika niezwykłej podróży po Włoszech Grzegorza Musiała pt. Dziennik włoski. Apulia. Abruzja. Rzym.

Więcej na temat tych książek piszemy poniżej.

Grzesznik nawrócony
Julia Quinn

Tytuł oryginału: When He Was Wicked
Przekład: Maria Wójtowicz, Katarzyna Krawczyk
Stron: 476
Format: 140x205 mm
Wydanie: I w tej edycji
Seria: Bridgertonowie tom 6
Oprawa: miękka

Każdemu w życiu trafia się punkt zwrotny, nawet jeśli jest niepoprawnym uwodzicielem…

Dla Michaela Stirlinga, najbardziej osławionego londyńskiego hulaki, tym punktem była chwila, kiedy pierwszy raz jego oczy ujrzały Francescę Bridgerton. Po wieloletnim uganianiu się za kobietami i sprytnych uśmieszkach, jakim reagował na kobiety uganiające się za nim, po tym, jak pozwalał się złapać, ale nigdy nie angażował serca w związki, Michael rzucił jedno spojrzenie na Francescę Bridgerton… i zakochał się tak gwałtownie i głęboko, że tylko cudem zachował równowagę. Jednak na jego nieszczęście Francesca miała być panną Bridgerton jeszcze tylko przez trzydzieści sześć godzin, gdyż poznali się na kolacji dla uczczenia jej ślubu z jego kuzynem, który miał wkrótce nastąpić.

Jednak to przeszłość. . . Teraz Michael jest księciem, a Francesca jest wolna, tyle że wciąż uważa go jedynie za drogiego przyjaciela i powiernika. Michael nie śmie wyznać jej miłości, aż do pewnej niebezpiecznej nocy, kiedy Francesca niewinnie pada mu w ramiona, a namiętność okazuje się silniejsza, niż najgorszy możliwy sekret. . .

Mowy nie ma!
Żaneta Pawlik

Stron: 384
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

O życiowych zakrętach i nowych początkach

Małgorzata to kobieta spełniona. A przynajmniej tak by się wydawało na pierwszy rzut oka.Żona, matka, nauczycielka w liceum, lubiana przez uczniów. Mało kto domyśliłby się, że jej
małżeństwo przechodzi kryzys. W świąteczny wieczór Małgorzata przyłapuje męża na zdradzie. Świadkiem kłótni jest nowy sąsiad Adam, który cudem unika uderzenia iPadem, wyrzuconym w
afekcie z trzeciego piętra.

Na szczęście Małgorzata może liczyć na swoją przyjaciółkę i – dość nieoczekiwanie – na nowego sąsiada. Niespodziewanie wracają demony przeszłości. Małgorzata będzie musiała odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań…

Nieznajomy na tratwie
Mitch Albom

Tytuł oryginału: The Stranger in the Lifeboat
Tłumacz: Robert Filipowski
Stron: 280
Format:135x205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

Co by się stało, gdybyśmy poprosili Boga o pomoc, a Bóg rzeczywiście by się pojawił?

W najnowszej powieści Mitcha Alboma grupa rozbitków wyciąga z morza nieznajomego, który twierdzi, że jest Bogiem, i mówi, że może ich uratować tylko wtedy, gdy wszyscy w niego uwierzą.

Dziesięć osób na tratwie ratunkowej walczy o przetrwanie na otwartym morzu po katastrofie jachtu. Brakuje im wody, jedzenia, a przede wszystkim nadziei, kiedy dostrzegają unoszącego sięna falach mężczyznę. „Dzięki Bogu, znaleźliśmy cię” — mówi jeden z rozbitków. „To ja jestem Bogiem” — odpowiada nieznajomy. Tak zaczyna się najnowsza powieść Mitcha Alboma, autora bestsellera Pięć osób, które spotykamy w niebie.

Czy ten dziwny cichy człowiek rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? Co spowodowało eksplozję jachtu? Czy rozbitkowie tak naprawdę trafili już do nieba, czy wręcz przeciwnie – są w
piekle? Odpowiedzi na te pytania stara się znaleźć Jarty LeFleur, główny inspektor wyspy Montserrat, na której rok później znaleziono pustą tratwę i notatnik jednego z rozbitków opisujący tę niesamowitą historię.

Ta pełna nadziei i wiary opowieść zmusza do zastanowienia się nad naszymi najgłębszymi przekonaniami i pokazuje, że odpowiedzi na nasze modlitwy można znaleźć tam, gdzie ich się najmniej spodziewamy.

Nadia
Elisabeth Norebäck

Tytuł oryginału: Nadia
Tłumacz: Maciej Muszalski
Stron: 270
Format: 145x215 mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Fascynujący thriller psychologiczny o obsesji, podwójnej lojalności i przekraczaniu ostatecznej granicy.

Wyobraź sobie, że zostajesz skazana na dożywocie, choć twierdzisz, że jesteś niewinna. Żeby przeżyć, musisz zacząć wierzyć w to, co ci mówią. Że zabiłaś męża…

Linda Andersson miała wszystko. Jako dziecko często występowała z mamą, powszechnie uwielbianą piosenkarką Kathy, i cały kraj znał ją jako Słoneczną Dziewczynkę. Po latach wyszła za
Simona, także znanego artystę. Kiedy jednak Kathy zapadła na śmiertelną chorobę wymagającą od Lindy pełnego zaangażowania, wyszła na jaw niewierność Simona.

Obecnie Linda odsiaduje wyrok dożywocia za zabicie męża, w najniebezpieczniejszym szwedzkim więzieniu dla kobiet. Nikt, nawet jej siostra, nie uważa jej za niewinną.. Żeby się nie załamać, Linda musi zapomnieć o wcześniejszym życiu. Przestać obsesyjnie zadawać sobie pytanie, co tak naprawdę się wydarzyło. Nagle jednak dzieje się coś, co każe jej zakwestionować wszystko co wie o nocy, gdy jej życie legło w gruzach. Gdy obudziła się cała we krwi. Gdy policjanci kazali jej wyjść z rękami nad głową.

Była Słoneczną Dziewczynką. Teraz jest Potworem…

Duchy Nocy Kupały
Oscar Wilde, Theo Gift, Jin Yong, Jan Barszczewski, Roman Zmorski, Zygmunt Krasiński, Mrs Henry Wood, Anton Straszimirow i inni

Przekład: Jerzy Łoziński, Mira Czarnecka, Mariusz Warda, Agnieszka Paterska, Mariola Mikołajczak
Stron: ok. 600
Format: 140x205 mm
Seria: Antologia grozy
Oprawa: twarda z obwolutą

Opowieść o duchach, upiorach, wiedźmakach i demonach

Antologii patronują obrzędy nocy świętojańskiej zwanej też kupałą.

Część pierwszą stanowią opowiadania polskich autorów: Romana Zmorskiego, Jana Barszczewskiego oraz Zygmunta Krasińskiego. Duchy i demony, wiedźmy i wiedźmaki, leśniaki i
rusałki przewijają się w opowieściach rozgrywających się od Pomorza, Mazowsza i Śląska po Białoruś.

Część druga to opowiadanie Jin Yonga, zwanego chińskim Tolkienem, oraz opowieść Antona Straszimirowa o Rodopach.

Antologia zawiera także dotąd niepublikowane w Polsce opowiadania Oscara Wilde’a, Mrs Henry Wood, którą pokochali polscy miłośnicy historii z dreszczykiem, oraz publikującej pod
pseudonimem Theo Gift pisarki Dorothy Boulger, w których znajdziemy nadprzyrodzone zjawiska, nawiedzone dwory, pokutujące duchy i nieuchronność przeznaczenia.

Wampiry nie starzeją się nigdy
V.E. Schwab i inni

Tytuł oryginału: Vampires Never Get Old
Tłumacz: Agnieszka Sylwanowicz
Stron: 336
Format: 140x205 mm
Wydanie: IŚcieżka sztyletów
Robert Jordan
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Mroczny humor i przerażające historie dla fanów wampirów w każdej możliwej odsłonie

Wyśmienity zbiór mrożących krew w żyłach opowieści, napisanych przez najpopularniejszych autorów literatury dla młodzieży. W Rodzie Czarnych Szafirów Dhonielle Clayton odkrywa sekretny świat wampirów oraz magię kryjące się za drzwiami Nowego Orleanu. Poznajmy Chłopców z Krwawej Rzeki Rebekki Roanhorse oraz ich kuszącą moc i straszliwe ofiary. A w Pierwszym zabójstwie V.E. Schwab bądźmy świadkami wielowiekowej walki wampirów z ich zabójcami oraz zakazanej miłości wywołującej dreszcz emocji. Wampiry czające się w mediach społecznościowych, wampiry głodne czegoś więcej niż krwi, wampiry ujawniające się i szykujące do pierwszego zabójstwa – ten fantastyczny zbiór daje nową interpretację wiekowej klasyki. Oto ewolucja wampira – i rewolucja na kartach papieru!

Ścieżka sztyletów
Robert Jordan

Tytuł oryginału: The Path of Daggers
Przekład: Katarzyna Karłowska
Stron: 720
Format: 140x205 mm
Wydanie: I w tej edycji
Seria: KOŁO CZASU, tom 8
Oprawa: twarda

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie.

Seanchańscy najeźdźcy opanowują Ebou Dar. Nynaeve, Elayne i Aviendha jadą do Caemlyn,gdzie Elayne ma zasiąść na tronie. Po drodze natrafiają jednak na wroga o wiele groźniejszego niż Seanchanie...

Rand składa przysięgę w Illian, że przegna Seanchan, tak jak już to kiedyś zrobił, ale niestety, oznaki szaleństwa pojawiające się wśród Ashamanów skłaniają go do podjęcia decyzji, która może
się okazać fatalna w skutkach.

Tymczasem zbuntowane Aes Sedai pod wodzą ich młodej Zasiadającej na Tronie Amyrlin, Egwene al'Vere, stawiają czoło armii, która staje im na drodze do Białej Wieży. Egwene jest jednak zdeterminowana obalić uzurpatorkę Elaidę i na nowo zjednoczyć Aes Sedai. Ciągle jeszcze nie wie, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić... 

Kruki
Monika Maciewicz

Stron: 272
Format:140x205 mm
Wydanie: 1
Seria: Wiedma
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Kontynuacja przygód wiedźmy Biwii, znanej z powieści Wiedma

Gdy ma się moc, łatwo ulec złu…

Nad przemyskim grodem krąży chmara kruków. Nikogo by nie zaniepokoił ten widok, gdyby nie fakt, że ptaki te zazwyczaj latają w niewielkich stadach. Kruki są spragnione padliny i
przeczuwają, że wkrótce będzie jej pod dostatkiem. Czyżby śmierć wyruszyła zbierać swe żniwo? Żerca, sprawujący opiekę nad świątynią Swaroga, odczytuje złowróżbne znaki. Nie potrafi ich jednak jednoznacznie zinterpretować. Obawia się, że mieszkańcom pobliskiego grodu zagraża niebezpieczeństwo. I to niejedno. Zaniepokojony szuka pomocy u Wiedmy. Mimo że cieszy się ona coraz większym poważaniem wśród ludzi, przeszkody, które się przed nią piętrzą, są potężniejsze.

Hokus-pokus
Kurt Vonnegut

Tytuł oryginału: Hocus Pocus
Tłumacz: Zofia Uhrynowska-Hanasz
Stron: 456
Format:140x205 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda z obwolutą

Przewrotna opowieść o rozgoryczonym życiem człowieku, w której czarna komedia miesza się z krytyką ludzkiej głupoty i cynizmu rządzących.

Eugene Debs Hartke, weteran wojny w Wietnamie i niespełniony pianista jazzowy, po powrocie do kraju podejmuje pracę nauczyciela fizyki i wychowania muzycznego w Tarkington
College – szkole dla niepełnosprawnych umysłowo nastolatków z bogatych rodzin.

Lata później, po wyrzuceniu z pracy za rzekome demoralizowanie młodzieży, zostaje wychowawcą w znajdującym się nieopodal więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jednak nie na długo.
W zakładzie wybucha bunt, zbiegli więźniowie opanowują Tarkington College i biorą jego personel jako zakładników. Oskarżony o pomoc w ucieczce, Eugene Debs Hartke sam trafia za kratki, gdzie zabiera się do pisania swoich wspomnień.

Dziennik włoski. Apulia. Abruzja. Rzym
Grzegorz Musiał

Stron: 304
Format: 125x195 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Oto kolejny tom dziennika monumentalnej podróży po Włoszech, którą Grzegorz Musiał odbywał w latach 2002-2007.

Po opublikowanym w 2021 r. tomie Dziennik włoski. Sycylia, nadszedł czas na najmniej znaną część Włoch: górską, skalistą Abruzję, odnogę Apeninów oraz Apulię, rozciągniętą wzdłuż Adriatyku, aż po Bazylikatę, najmniej odwiedzaną przez turystów iprawie zapomnianą na Południu włoskiego buta. Grzegorz Musiał prowadzi czytelnika przez pejzaże skalistych Abruzów z miasteczkami zagubionymi w dolinach i na szczytach gór, z ich niebywale pięknymi a nieznanymi światu katedrami, przez Apulię, z jej nadmorskimi uzdrowiskami ale też wspaniałymi sanktuariami katolickimi, jak Manoppello czy Gargano a także zamkami normańskich i andegaweńskich królów i templariuszy. Nad wszystkim góruje Rzym – tam autor każdorazowo rozpoczyna i kończy swą wędrówkę i temu miastu poświęca strony pełne miłości i zachwytu. W podróży – podobnie, jak na Sycylii – towarzyszy mu niepowtarzalny Livio. Groteskowy, śmieszny i wzruszający potomek starego włoskiego rodu, znawca włoskiej sztuki i włoskiej kuchni, nasuwający myśl o Sancho Pansie z powieści Cervantesa.

W przygotowaniu kolejny tom: Dziennik włoski. Toskania i Umbria.

Polecamy!
Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10, 61-774 Poznań

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.