Jacek Galiński - Koniec się pani nie udał" - finałowa część bestselerowego cyklu o emerytce Zofii Wilkońskiej

Jacek Galiński - Koniec się pani nie udał" - finałowa część bestselerowego cyklu o emerytce Zofii Wilkońskiej


Jacek Galiński

Koniec się pani nie udał
Wydawnictwo W.A.B.

Oto wielki finał!
Piąta część bestsellerowego cyklu (140 tys. sprzedanych egzemplarzy!!!) Jacka Galińskiego o perypetiach szalenie wpływowej i energicznej emerytki Zofii Wilkońskiej. Przezabawna komedia kryminalna, skrząca się ironią i absurdem.

Rześka i bezkompromisowa Zofia trafia nagle, bez przygotowania do miejsca, które wydaje się niczym innym, jak czyśćcem.Po odpowiedzi na kilka trywialnych pytań ustawia się w kolejce do wyjścia. Przypadkowa zamiana biletów rzuca ją jednak tam,gdzie wcale nie powinna się znaleźć. Co więcej, sprytnie włącza się w prace podupadającego i przeznaczonego do likwidacji zespołu produkującego drobne dobre uczynki. Ma w tym jednak swój osobisty interes. Do pomocy angażuje porucznika Borewicza, Danutę Szaflarską i generała Jaruzelskiego. Tymczasem kobieta, z którą Wilkońska zamieniła się biletem, odnajduje ją i zaczyna szantażować.
 
Fragment:
– Nie mogę się przyzwyczaić, że jesteś kobietą.
– Hello – odpowiedziała, uśmiechając się i rozkładając ostentacyjnie ręce. – Co w tym dziwnego?
– Nie no, nic. To świetnie. Po prostu… na ziemi… na religii mówią, że jesteś mężczyzną.
– Co takiego? Mężczyzną? – parsknęła śmiechem, aż się delikatnie opluła.– Przepraszam – powiedziała, wycierając usta. – Mężczyzną? Przecież to posługacze. Praktycznie niepotrzebni. Stworzyłam ich z nudów, z twojego żebra, żeby miał ci kto ciężkie torby nosić, słoik odkręcić, ewentualnie kran naprawić. No i żeby miał ci kto mówić, że jesteś piękna.
– Księża mówią co innego – stwierdziłam ze smutkiem. – Co za księża? Też mężczyźni?
– No tak, oni twierdzą, że są twoimi przedstawicielami na ziemi i wyznają wiarę w twojego syna.
– W mojego syna? Nonsens!
– To prawda.
– Nie do wiary. – Zaśmiała się. – Mężczyźni uprawiają kult mojego syna?
Przeszła się w tę i z powrotem, zakładając ręce pod boki i patrząc w ziemię.
– Jezus! – zawołała. – Jezus! Chodź tu, leniu! - Nikt się nie odezwał. – Jezus, do jasnej cholery! Chodź tu natychmiast, bo ci wyłączę konsolę!

Jacek Galiński - laureat konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. Autor bestsellerowych komedii kryminalnych o Zofii Wilkońskiej: Kółko się pani urwało, Komórki się pani pomyliły, Kratki się pani odbiły, Konkurenci się pani pozbyli. Zdobywca tytułu Hultaj Literacki 2019. Otrzymał nominację do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2019. Koniec się pani nie udał to zwieńczenie uwielbianej przez czytelników serii.
    
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa 
tel. 22 828 98 08

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.