Express Car Rental – największa wypożyczalnia samochodów w Polsce - nagrodzony tytułem Dobra Marka 2021

Express Car Rental – największa wypożyczalnia samochodów w Polsce - nagrodzony tytułem Dobra Marka 2021

O zaufaniu, elastycznej ofercie oraz dbałości o najwyższą jakość usług rozmawiamy z Piotrem Grońskim, Wiceprezesem Zarządu Express Sp. z o.o. Sp.k.

Express Car Rental oferuje szeroki wachlarz usług wynajmu samochodów, od klasycznego wynajmu dziennego, przez wynajem średnioterminowy, aż po kontrakty kilkuletnie. Czy często wynajem auta okazuje się tańszym rozwiązaniem niż własny samochód?
Klienci korzystają z naszej oferty w bardzo wielu sytuacjach. W wynajmach dziennych nie tylko obsługujemy ruch turystyczny, ale także wspieramy firmy czy towarzystwa ubezpieczeniowe w obszarze aut zastępczych. Natomiast w przypadku dłuższego czasu wynajmu są to rozwiązania, które z wielu względów są najbardziej ekonomiczne – zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Wiele osób planuje zakup bądź leasing samochodu, ale po zapoznaniu się z ofertą Expressu, decyduje się jednak na wynajem. Jest to zasługa elastyczności naszego wynajmu – klienci mogą zmieniać czas trwania umowy w zależności od potrzeb. Tak samo jest też z samochodami. Dla nas to zupełnie naturalne, że na przestrzeni czasu wymagania co do ilości pojazdów czy ich rodzaju się zmieniają – dlatego dajemy klientom to, czego potrzebują w danym momencie. Nie możemy mówić o takiej elastyczności, jeżeli posiadamy własny samochód, często finansowany w sztywnych ramach umowy leasingowej. Rozmawiając o korzyściach, pamiętajmy także o takim rozwiązaniu jak „Pay Per Mile”, w którym wynajmujący płaci niską cenę bazową, z dodatkowym rozliczeniem za przejechane kilometry. Zamiast stałych obciążeń, rachunki stają się zmienne, skorelowane z przychodami i dostosowane do potrzeb biznesowych. Dodatkowo w wynajmie nie trzeba martwić się o obsługę serwisową, naprawy, przeglądy czy też samochód zastępczy. Przy zakupie pojazdu tych aspektów często nie bierze się pod uwagę, a mają one istotne znaczenie w zapewnieniu mobilności floty firmowej.

Jakie możliwości wynajęcia pojazdu znajdziemy w wypożyczalni aut Express Car Rental, która cieszy się licznymi pochlebnymi opiniami?
Wynajem samochodu jest u nas możliwy od minut, przez dni, miesiące aż po lata. Klient ma tutaj pełne spektrum możliwości. Tradycyjny carsharing realizowany jest w naszej siostrzanej spółce Traficar. Wynajem krótkoterminowy to u nas oferta do 30 dni, później mamy średnioterminowy – do 24 miesięcy i długoterminowy – aż do 5 lat. Posiadamy również samochody w specjalnych ofertach na 12 miesięcy – są one dostępne od ręki i idealnie sprawdzają się właśnie teraz, kiedy czas oczekiwania na nowe pojazdy jest bardzo długi. U nas klient nie musi czekać - w tej ofercie mamy kilkadziesiąt samochodów.  

Czy decydując się na skorzystanie z usług Państwa wypożyczalni, możemy wybrać elektryczny samochód? Jak szeroka jest oferta Express Car Rental?
Elektryczne samochody pojawiały się już w naszej flocie. Odświeżona oferta będzie u nas dostępna niebawem. Wprowadzamy do gamy modelowej Teslę – a konkretnie Model 3. Mamy nadzieję, że część naszych klientów będzie zainteresowana takimi pojazdami, tym bardziej, że wysoka cena samochodu nie zachęca do zakupu. W naszym wynajmie będzie można korzystać z najnowszej technologii bez angażowania znacznego kapitału i ryzyka wysokiej utraty wartości po okresie eksploatacyjnym. Zachęcamy także klientów do skorzystania z naszej floty samochodów elektrycznych, dostępnych w ramach usługi carsharingu. Jeżeli ktoś myśli o transformacji elektromobilnej wystarczy skorzystać z Traficara, który oferuje w największych polskich aglomeracjach modele Renault ZOE oraz Dacia Spring.

Cieszą się Państwo opinią największej wypożyczalni samochodów w Polsce, z 25-letnim doświadczeniem. Co sprawia, że jesteście coraz bardziej popularni?
Jesteśmy na rynku od 1996 roku i działamy w całej Polsce. Mamy największy park samochodów ze wszystkich polskich wypożyczalni. Przez ponad 25 lat zbudowaliśmy potencjał i doświadczenie, które na co dzień wykorzystujemy w pracy i rozwoju naszej organizacji. Myślę, że to co sprawia, iż klienci do nas wracają, to po prostu dobra oferta, rzetelność i jednolity standard obsługi w całym kraju. Od lat współpracujemy z dużymi firmami, których rekomendacje są dla nas dowodem wysokiej jakości naszych usług. Najcenniejszą opinią zawsze jest dla nas ocena klientów, a to, że wciąż do nas wracają i polecają wynajem w Expressie jest dla nas najważniejsze.

Na rynku wciąż pojawiają się nowe wypożyczalnie samochodów. Co powoduje, że klienci doceniają właśnie Was?
Nastawienie na wygodę klienta oraz podejście procesowe, które staramy się maksymalnie upraszczać. W Expressie jasno przedstawiamy zasady wynajmu i dbamy o to, aby były one korzystne. Wiemy, że klienci często obawiają się ewentualnych szkód – dlatego wprowadziliśmy, np. opcję pełnej ochrony w trakcie wynajmu, która znosi udział własny w szkodzie. W razie stłuczki nie trzeba się obawiać o wysokie obciążenia. Nasi klienci o tym wiedzą i chętnie korzystają z rozwiązań, które im oferujemy. Stawiamy na minimum formalności, transparentność i maksimum bezpieczeństwa – co jest bardzo ważne w tego typu usługach.

Zapewniają Państwo, że są firmą nowoczesną, innowacyjną. Jakie narzędzia ułatwiające wynajmowanie samochodów znajdziemy w Państwa ofercie?
Już od kilku lat nasza usługa jest zdigitalizowana, to znaczy, że wszystkie dokumenty wysyłane są drogą e-mailową, a wydanie pojazdów odbywa się na tablecie. Każdy samochód we flocie wyposażony jest w urządzenie GPS. W ostatnim roku wprowadziliśmy dwa bardzo innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Pierwsze z nich to projekt „Just In Time” z odprawą online, która skraca czynności związane z odbiorem samochodu z tradycyjnych, około 40 minut, do zaledwie kilku. Stworzyliśmy mechanizm podobny do odpraw znanych wszystkim z lotnisk – klient  przekazuje niezbędne informacje i zapoznaje się z umową  za pomocą serwisu online. Wszystkie formalności załatwia się przed wydaniem pojazdu, więc na miejscu cały proces realizowany jest o wiele sprawniej. Usługa Just In Time znacznie ułatwia też samo spotkanie z kierowcą – kto korzystał z wynajmów ten wie, że czasem wzajemne znalezienie się na lotnisku mogło zająć dłuższą chwilę. Z Just In Time nie ma tego problemu – a więc wszystko działa znacznie sprawniej. To duża oszczędność czasu i korzyść dla klientów. Drugie rozwiązanie dedykowane jest klientom biznesowym, którym zależy na sprawnym zarządzaniu swoimi pojazdami. Panel Flotowy to znaczne ułatwienie w codziennej pracy – można sprawdzić w nim wszystkie dane dotyczące pojazdów i ich aktualnego położenia, zgłosić nagłą sytuację czy ocenić pracę kierowców. Zainteresowanie panelem wśród naszych klientów jedynie utwierdziło nas w przekonaniu, że była to potrzebna funkcjonalność w naszej ofercie.

Doceniając elastyczność, transparentność, prostotę i innowacyjność firmy otrzymali Państwo w tym roku nagrodę Dobra Marka 2021 – Jakość, Zaufanie, Renoma. Co oznacza dla Państwa to wyróżnienie?
Jest to dla nas przede wszystkim potwierdzenie, że nasze działania i wysiłki przekładają się na realne korzyści dla klientów. A z drugiej strony – wysoko podniesiona porzeczka i obietnica, której musimy i chcemy dotrzymać. Niezwykle cieszy nas fakt, że jest to nagroda, która przyznawana jest przez konsumentów. Wierzymy w to, że kolejne rozwiązania, o których już teraz rozmawiamy wewnątrz firmy, przełożą się również na satysfakcję i komfort dla naszych klientów. Nie bez powodu towarzyszy nam przesłanie „kieruj się wygodą”.

Rozmawiała Joanna Jakoweńko

 Piotr Groński

Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu finansami. Od 2006 roku  związany z Holding 1 oraz Grupą Express. W 2013 roku rozpoczął prace nad projektem Traficar - pierwszą usługą typu carsharing w Polsce, która trzy lata później podbiła ulice największych polskich miast. Lubi grać w tenisa i eksperymentować w kuchni. Interesuje się  makroekonomią oraz nowymi technologiami.

 

 

 

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.