Produkty BulkySoft Comfort de-inked wybrane Eko Marką 2021!

Produkty BulkySoft Comfort de-inked  wybrane Eko Marką 2021!

O ekologicznych rozwiązaniach w branży środków higienicznych rozmawiamy z Katarzyną Pietrzyk-Bilewicz, właścicielką firmy Higiena Serwis Sp. J. z Warszawy, która jest wyłącznym dystrybutorem marki BulkySoft w Polsce.


Dlaczego zdecydowali się Państwo na wprowadzenie produktów BulkySoft do swojej oferty?

Od wielu lat naszą misją jest dostarczanie klientom artykułów higienicznych bezpiecznych, najwyższej jakości i ekologicznych, takich których cały cykl życia od produkcji, po utylizację, jest bezpieczny dla środowiska. Niejednokrotnie spotykaliśmy się ze stwierdzeniem, że prowadząc biznes w branży czystości i oferując środki higieny nie można być eko. Staramy się walczyć z tym stereotypem, chcemy, również rozpropagować idee używania przyjaznych środowisku środków higienicznych i czystości w jak największej liczbie polskich firm, hoteli i instytucji.

Marka BulkySoft zwróciła naszą szczególną uwagę ze względu na jakość produktów i oferowaną gamę produktową oraz działania jakie podejmuje jej producent, włoska firma Cartiere Carrara. Spółka ta skutecznie wdraża działania, mające na celu zminimalizowanie jej wpływu na środowisko, m.in. we współpracy z organizacją Rate Climate realizuje projekty zalesiania obszarów w pobliżu zakładów produkcyjnych i stale inwestuje w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, m.in. bezpieczniejsze maszyny i technologie. W procesach produkcyjnych używa certyfikowanych surowców i celulozy pochodzącej z legalnych źródeł, ogranicza zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, odzyskuje również wykorzystywaną w czasie wytwarzania wodę.
Potwierdzeniem trafności podejmowanych działań są liczne certyfikaty  przyznane Cartiere Carrara, m.in. Ecolabel, FSC, PEFC, IFS, Niebieski Anioł, ISO 14001, ISO 50001, ISEGA i wiele innych.

Kooperacja z taką firmą jest gwarantem tego, że produkty, które dostarcza są produkowane w sposób  jak najmniej inwazyjny dla środowiska. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy z nią współpracę partnerską oraz wprowadziliśmy na polski rynek markę BulkySoft, jako pierwsi oferując gamę ekologicznych artykułów pod marką Comfort de-inked.


Co wpływa na fakt, że produkty BulkySoft Comfort de-inked są przyjazne środowisku?

Przede wszystkim marka ta spełnia najwyższe standardy jakości, wytwarzana  jest w fabrykach podlegających ścisłym normom i wdrażających politykę zrównoważonego rozwoju, z poszanowaniem terenów leśnych.

W procesie produkcji  BulkySoft Comfort de-inked łączy się celulozę z recyklingu, (czyli z odpadów uzyskanych przy okazji  otrzymywania innych produktów) z włóknami czystej celulozy, surowca pochodzącego wyłącznie z lasów, które zarządzane są zgodnie z uwzględnieniem ich tempa wzrostu. Dodatkowo opracowany na jej potrzeby proces wytwarzania ogranicza zużycie wody aż o 75 proc., energii elektrycznej o 25 proc. oraz maksymalnie redukuje emisję CO2.
Artykuły marki odbarwiane są bez użycia środków chemicznych. A opakowania foliowe, w których się znajdują, są przeznaczone są do recyklingu. Nawet rolki są ściślej nawijane na gilzy, dzięki czemu transport produktów jest bardziej efektywny, co pośrednio wpływa na mniejszy ślad węglowy.

Właśnie dlatego BulkySoft Comfort de-inked są bezpieczne nie tylko dla ludzi, ale również dla środowiska naturalnego.

Czym się wyróżniają te produkty na tle innych artykułów higienicznych uzyskiwanych z surowców z recyklingu?

Przede wszystkim tym, że posiadają właściwości wyrobów wykonanych z czystej celulozy. Nie pylą, są białe, dwuwarstwowe, bezzapachowe (czyli nie wydzielają przykrego zapachu w kontakcie z wodą), są również mocne, mięsiste, wytrzymałe na rozerwanie i bardzo chłonne, a papiery toaletowe szybko rozpuszczają się w wodzie. Dodajmy do tego eleganckie gofrowanie, nowoczesne i poręczne opakowania typu handy pack i otrzymujemy produkt PREMIUM. Warto dodać, że cenowo są to artykuły dużo tańsze niż te wykonane z czystej celulozy.


Jakie konkretnie produkty kryją się pod tą marką?
 
Gama produktów Comfort de-inked jest dobrze wyselekcjonowana i idealnie uzupełnia podstawową ofertę produktów BulkySoft wykonaną w 100 proc. z czystej celulozy. Znajdują się tutaj papiery toaletowe: w składce, w małej rolce o długości aż 52 metrów, jumbo mini 120m oraz maxi 300m. Ręczniki w roli mini oraz maxi, ZZ i typu Xpress oraz dwa rodzaje czyściw 176m i 400m. Ofertę dopełniają serwetki 1 warstwowe 33x33. Produkty te oferujemy klientom ze wszystkich branż, ponieważ są bardzo miękkie, białe i chłonne i znajdują powszechne zastosowanie wszędzie, gdzie liczą się wysokie standardy czystości i higieny m.in. biura, szkoły, hotele, restauracje, zakłady przemysłowe, ośrodki zdrowia itd.

Produkty BulkySoft de inked zostały wyróżnione tytułem Eko Marka 2021 – Jakość, Zaufanie, Renoma. Co oznacza dla Państwa ta nagroda?

To kolejne wyróżnienie, które otrzymaliśmy dla marki ekologicznych artykułów higienicznych. W 2020 roku BulkySoft Comfort de-inked uzyskało Złoty Laur Klienta. Jest to potwierdzenie ugruntowanej pozycji rynkowej producenta marki, innowacyjnego i przyjaznego środowisku sposobu jej wytwarzania, a także wysokiej jakości i ekologicznego składu jej wyrobów.

Cieszy nas ogromnie to, że dbałość o środowisko naturalne w połączeniu z wysoką klasą produktu i gwarancją bezpieczeństwa zyskuje coraz większe uznanie. Nagroda ta oznacza również, że produkty BulkySoft są polecane, poszukiwane i wybierane przez klientów właśnie ze względu na ich właściwości ekologiczne. Jako partner Cartiera Carrara na terenie Polski budujemy sieć lokalnych dystrybutorów marki BulkySoft. Współdziałamy już w wieloma firmami, które prężnie i dynamicznie rozwijają się w tym segmencie. Z tego miejsca serdecznie zapraszam do współpracy inne podmioty zainteresowane wprowadzeniem produktów ekologicznych do swojej oferty.

Na zakończenie dodam, że nie jest to ostatnie słowo firmy w segmencie artykułów EKO, bowiem już niebawem będziemy wprowadzać do naszej oferty produkty  PREMIUM Havana Forte, wykonane z przetworzonych kartonów. Mam ogromną nadzieję, że zostaną one tak samo szybko docenione przez użytkowników jak produkty Comfort de-inked.

Rozmawiała Małgorzata Bachórz

Więcej o ekologii w systemach higienicznych:
https://www.higienaserwis.pl/

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.