Pomimo trudnych czasów Polacy są marzycielami. Wyniki badania

Pomimo trudnych czasów Polacy są marzycielami. Wyniki badania

Ponad 42% Polaków stara się spełniać marzenia zarówno swoje jak i bliskich. Zazwyczaj dotyczą one udanego życia rodzinnego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Ważna jest dla nich niezależność finansowa, która pozwala je realizować. Z okazji Dnia Marzyciela, który przypada 8 września, zbadano jakie jeszcze są pragnienia Polaków.

Jak wynika z badania „O czym marzą Polacy w 2021” roku zrealizowanego przez serwis Prezentamrzeń co trzeci Polak marzy głównie o rzeczach materialnych jak dom i samochód jak również o doświadczeniu ekstremalnych przeżyć jak na przykład lot balonem czy skok na bungee (28%). Może to wynikać z długiego okresu pandemii, przez którą chcemy doświadczać mocniejszych wrażeń po czasie spędzonym w domu.

W przypadku ekscytujących rozrywek najczęściej wybieraną odpowiedzią były rozrywki w powietrzu takie jak skok ze spadochronem, lot paralotnią czy lot awionetką (30%), następnie te za kierownicą jak na przykład jazda luksusowym, sportowym samochodem albo off road (17%). W czasie wolnym chętnie również korzystalibyśmy z relaksu w spa, masaży czy zabiegów kosmetycznych (25%). Nasze marzenia najczęściej są związane z takimi zainteresowaniami jak podróże (28%) oraz takie rodzaje spędzania czasu wolnego, które pozwalają kolekcjonować przeżycia (39%).

Lubimy również kiedy ktoś spełnia nasze marzenia i wręcza nam taki prezent na różne okazje. Aż 80% przebadanych Polaków uważa, że to świetny pomysł i chciałoby taki otrzymać. 16% ankietowanych jednak zwraca uwagę, że wybierając taki pomysł lepiej znać dobrze bliską osobę. Gdybyśmy mieli wybrać jeden prezent w formie przeżycia na pierwszym miejscu byłby to lot balonem (37%), na drugim skok ze spadochronem, skok na bungee (18%), przejażdżka luksusowym samochodem lub jazda off road (14%) oraz dzień w SPA (14%).

Pandemia znacząco zmieniła wiele obszarów naszego codziennego życia, ale także sprawiła, że poczuliśmy większą potrzebę aktywnego spędzania czasu, realizacji swoich pasji i marzeń bez odkładania ich na później, co potwierdzają wyniki zrealizowanej przez nas sondy. Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Chętnie próbują sportów ekstremalnych. Niesłabnącą popularnością cieszą się skoki ze spadochronem i na bungee. Widać także po rozrywkach, jakich Polacy poszukują na urlopie, że coraz więcej z nas chce aktywniej wypoczywać - komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

O tym, czy marzenia się spełniają decyduje przede wszystkim determinacja w działaniu, jak uważa 39% ankietowanych. Za to dużo łatwiej spełniać nam marzenia bliskich niż swoje - jak twierdzi aż 65% respondentów. Mało kto posiada osobistą listę marzeń, z której skreśla co roku te spełnione (25%), ale niektóre osoby zamierzają ją zrobić w przyszłości (19%). 45% osób stara się dążyć do celu małymi kroczkami. Na małe marzenia woli zaciągnąć kredyt, a na duże oszczędzać (48%).

 

Podziel się Podziel się przez Linkedin

Podziel się przez Google+

Podziel się przez Facebook Tweetnij ten wpis

Czytaj o EFB 2020

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.