E-TOLL zastąpi ViaTOLL od 30 września

ETOLL.jpg

Nowy system poboru opłat na drogach już obowiązuje. - Znany dotąd kierowcom viaTOLL zostanie definitywnie wygaszony 30 września 2021 r. – przypomina Krajowa Administracja Skarbowa.

E-TOLL, czyli następca znanego kierowcom systemu viaTOLL służącego do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA, działa od 24 czerwca – poinformował serwis Radiozet.pl.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o nowych zasadach poboru opłat na drogach, do których trzeba będzie się przyzwyczaić. viaToll ma zniknąć już 30 września 2021 roku – podał serwis.

KAS apeluje do kierowców o zarejestrowanie się w nowym systemie poboru opłat e-TOLL. Szefowa urzędu Magdalena Rzeczkowska dodała, że ponad 65 tys. pojazdów już widnieje w nowej ewidencji – czytamy Radiozet.pl

Przypomniano, że od 24 czerwca 2021 r. w systemie e-TOLL możliwe jest wnoszenie opłat za przejazd pojazdem ciężkim po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd pojazdów ciężkich i lekkich po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4).
 
Jak pisze dalej serwis - Nie przewiduje się przedłużenia okresu przejściowego. Dotychczasowy system dla samochodów ciężkich, viaTOLL, zostanie wygaszony 30 września 2021 r. Daje to przewoźnikom czas na przygotowanie się do funkcjonowania w nowym systemie i przejście do e-TOLL w najdogodniejszym dla nich terminie
Przedstawicielka urzędu radzi kierowcom, by nie zostawiali obowiązku rejestracji w nowym systemie na ostatnią chwilkę. Przypomniała też o uldze podatkowej na zakup urządzeń rejestrujących trasę, czyli tzw. 500 plus dla kierowców – czytamy w informacji.

Jak dodała szefowa KAS, będzie też nowy pakiet wsparcia z 25-procentową obniżką stawki opłaty za przejazd autostradą i opłaty elektronicznej w okresie przejściowym w systemie e-TOLL. Przepisy te powinny wejść w życie w sierpniu, a zatem przez prawie dwa miesiące kierowcy będą mogli zapewnić sobie tańsze przejazdy płatnymi drogami.

Za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych muszą płacić m.in. ciężarówki, autobusy czy samochody osobowe z przyczepami, jeśli dopuszczalna masa całkowita takiego zestawu jest większa od 3,5 tony. Obecnie w Polsce obowiązkiem uiszczania opłaty za przejazd drogami objętych jest 3660 km dróg, w tym 2525 km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz 1135 km dróg krajowych – czytamy w podsumowaniu.   (jmk)

Foto: Truck.pl

Źródło: Radiozet.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.