Polacy wskazali, kto ich zdaniem najlepiej sprawdził się w tej roli w III RP. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń. Wiele osób może się zdziwić – stwierdził serwis MSN.com/pl.
6 sierpnia br. prezydentura Andrzeja Dudy dobiega końca i właśnie tego dnia odbyło się oficjalne zaprzysiężenie Karola Nawrockiego na prezydenta RP. Tego dnia w Warszawie zgromadzi się wielu zwolenników, ale także przeciwników obejmującego władzę - npisano.
W związku z ustąpieniem ze stanowiska Andrzeja Dudy i objęcia tytułu przez Karola Nawrockiego pojawił się sondaż, w którym Polacy ocenili, który z prezydentów III RP najlepiej poradził sobie w tej roli. Faworyt jest tylko jeden – zaznaczył portal.
SW Research przeprowadziło sondaż na zlecenie Onetu, w którym Polacy mieli okazję wskazać, który z prezydentów III RP sprawdził się w tej roli najlepiej. Wyniki mogą niektórych zaskoczyć, jednak jest to dowód na to, że jeden z polityków pełniących rolę głowy państwa na dobre zapisał się w pamięci wyborców – podkreślono w informacji.
Trzecie miejsce na podium zajął Andrzej Duda, który właśnie żegna się z prezydenturą. Jego jako najlepszego prezydenta wybrało 15 proc. ankietowanych. Tuż przed nim uplasował się Lech Kaczyński z wynikiem 15,4 proc. Jednak lider sondażu nie pozostawia złudzeń. Osiągnął znaczącą przewagę – zaznaczył serwis.
Okazuje się, że w roli prezydenta RP Polacy najlepiej ocenili Aleksandra Kwaśniewskiego, który pełnił urząd w latach 1995-2005 roku. Zdobył aż 39,1 proc. głosów, a co za tym idzie, rywali pozostawił daleko w tyle. Wyniki jasno wskazują, że chociaż Pałac Prezydencki Kwaśniewski opuścił 20 lat temu, w pamięci Polaków zapisał się pozytywnie i na dobre – napisano.
Oprócz prezydentów III RP, których Polacy wspominają dobrze i sympatyzują z nim, choć już od lat nie pełnią funkcji głowy państwa, sondaż wskazał również tych, którym nie udało się zdobyć przychylności respondentów. Tuż za podium na czwartym miejscu w sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla Onetu uplasował się Lech Wałęsa. Swój głos na tragicznie zmarłego prezydenta w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku oddało jedynie 6,9 proc. ankietowanych – zauważył serwis.
Stawkę zamyka natomiast Bronisław Komorowski, którego w roli najlepszego prezydenta III RP wskazało jedynie 4,3 proc. ankietowanych. Warto zaznaczyć, że aż 19,3 proc. osób, które wzięły udział w sondażu, nie potrafiło wskazać, który z polityków w roli głowy państwa sprawdził się najlepiej – podsumował MSN.com/pl.
Foto: PAP / Leszek Szymański //
Źródło: MSN.com/pl
Polacy wskazali najlepszego prezydenta RP
