Porażka polityki mieszkaniowej

Porażka polityki mieszkaniowej

Szef partii rządzącej otwartym tekstem mówił, że polityka mieszkaniowa to porażka. Najpierw klapą okazało się Mieszkanie plus, potem falstart zaliczył program Mieszkanie bez wkładu własnego. Teraz rząd szykuje kolejne podejście i kredyt na 2 proc. Do trzech razy sztuka? Zdaniem ekspertów: niekoniecznie, choć założenia są obiecujące – podał serwis Businessinsider.com.pl

— Nie powiem, że to jest łyżka dziegciu, ale na pewno rzecz gorzka — tak o efektach rządowej polityki mieszkaniowej mówił podczas zeszłorocznej konwencji prezes partii.
Wśród roztaczanych komplementów dla rządu obecnego premiera, znalazła się też krytyka jednego z obszarów jego działania. Lider partii przekonywał, że rząd co prawda "pobił rekord", jeśli chodzi o politykę mieszkaniową, ale wciąż jest wiele do zrobienia – napisano w informacji.

— 235 tys. mieszkań w 2021 r. to jest najlepszy wynik od 1979 r. — powiedział prezes partii, zastrzegając, że pod koniec ery Edwarda Gierka mieszkań co prawda było więcej, bo około 300 tys., ale były to "inne mieszkania, z inną klasą i inną powierzchnią".

Przyznał jednak zarazem, że w kwestii budowy mieszkań "nie wszystko wyszło". Zdaniem prezesa Polska powinna być umiarkowanie zadowolona, gdyby budowało się "przynajmniej półtora raza więcej, czyli około 350 tys." – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

Foto:  Kultura Liberalna
Źródło: Businessinsider.com.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.