PolCard from Fiserv z tytułem „Dobra Marka 2022”

PolCard from Fiserv z tytułem „Dobra Marka 2022”

PolCard from Fiserv, marka obecna na polskim rynku od ponad 30 lat, należąca do Fiserv Polska, kolejny raz została wyróżniona godłem „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Cieszy nas zaufanie, którym darzą nas nasi klienci, i jesteśmy dumni, że od ponad trzech dekad kształtujemy polską branżę płatności bezgotówkowych.

Dobra passa płatności bezgotówkowych trwa w najlepsze. Polacy pokochali płatności kartami i chętnie z nich korzystają. Według badań Fundacji Polska Bezgotówkowa „Zwyczaje płatnicze a rozwój sieci akceptacji kart w Polsce” wynika, że konsumenci, którzy przestawili się na bezgotówkowe transakcje, nie wracają do gotówki.  Także opublikowany przez NBP w styczniu 2022 r. kwartalny raport doskonale pokazuje, że płatności kartami bezstykowymi biją kolejne rekordy. W III kwartale 2021 r. 97 proc. wszystkich płatności kartami stanowiły właśnie płatności zbliżeniowe.

Co więcej, według raportu NBP „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego” już 81 proc. Polaków sięga po kartę płatniczą podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. Aż 70 proc. konsumentów robi to ze względu na wygodę, a co drugi kieruje się względami bezpieczeństwa. Ponadto niemal 40 proc. konsumentów „bezgotówkowych” twierdzi, że w ten sposób ma większą kontrolę nad wydatkami.

Rosnąca popularność płatności bezgotówkowych to niezaprzeczalnie zasługa coraz większej dostępność tej formy płatności. Sukcesywnie rośnie liczba sklepów, punktów usługowych, restauracji i instytucji, w których można zapłacić kartą, smartfonem, zegarkiem. To bez wątpienia efekt pracy branży płatności ale też Programu Polska Bezgotówkowa, do którego firma Fiserv Polska dołączyła jako pierwsza i również jako pierwsza zainstalowała bezpłatny terminal płatniczy.

PolCard® Go przenosi urządzenia mobilne na wyższy poziom
Aplikacja PolCard Go from Fisev to kolejny krok na drodze rozwoju płatności bezgotówkowych. To rozwiązanie, które pozwala przyjmować płatności zbliżeniowe na urządzeniach z systemem Android, np. telefonach, tabletach czy urządzeniach kurierskich z funkcją obsługi standardu NFC.

Aplikacja stanowi innowacyjną alternatywę dla mobilnych terminali płatniczych, pozwala przedsiębiorcy na przyjęcie płatności bezgotówkowej w dowolnym miejscu i czasie. Dlatego doskonale sprawdza się m.in. u przedsiębiorców działających w terenie, przedstawicieli wolnych zawodów, artystów, taksówkarzy, a także w sklepach wielkopowierzchniowych w godzinach szczytu.

Nasze rozwiązanie zapewnia możliwość wprowadzenia PIN-u bezpośrednio na urządzeniu sprzedawcy i tym samym obsługę płatności powyżej 100 złotych. Każda transakcja jest zabezpieczona najnowszymi algorytmami, a rozpoznanie kodu PIN utrudnia klawiatura zmieniająca położenie na ekranie po każdym wybraniu cyfry. 

Biometria w służbie płatności
Karty biometryczne z pozoru przypominają zwykłe karty płatnicze dobrze nam znane od lat 90. ubiegłego stulecia. Posiadają jeden dodatkowy element: czytnik linii papilarnych. Płatności taką kartą są niezwykle bezpieczne, bo każda transakcja zbliżeniowa, bez względu na jej wysokość, jest uwierzytelniana biometrycznie. Przed realizacją płatności trzeba przyłożyć zapisany na karcie palec do specjalnego czujnika na awersie karty.

W przypadku zgodności z zakodowanym uprzednio wzorcem biometrycznym na karcie zapali się zielona dioda, umożliwiając zakończenie transakcji. Co najważniejsze, po zapisaniu wzorca biometrycznego nikt inny poza prawowitym posiadaczem karty nie będzie mógł dokonać transakcji. Ponadto zaszyfrowany wzorzec biometryczny nie jest przesyłany do systemów bankowych, czy do używanego terminala POS lub bankomatu. Dzięki niemu można płacić zbliżeniowo w terminalu bez dodatkowego uwierzytelniania transakcji.

Karta wirtualna – jeszcze szybciej, jeszcze bezpieczniej
Coraz szybciej na znaczeniu zyskuje też usługa online card issuing  czyli elektroniczne wydawanie kart płatniczych oferowana bankom współpracującym z Fiserv Polska.  Celem tego innowacyjnego projektu jest zapewnienie klientom banków możliwości pozyskania karty płatniczej w kilkanaście sekund.

Wystarczy tylko w bankowości elektronicznej z poziomu komputera lub aplikacji wypełnić wniosek o kartę i w kilka chwil po zatwierdzeniu go przez bank karta jest już gotowa do użycia. Wszelkie dane potrzebne do transakcji online, takie jak numer karty, data jej ważności i trzycyfrowy kod CVC2 oraz czterocyfrowy numer PIN będzie można uzyskać online. Nie ma potrzeby wizyty w oddziale banku, a formalności zostały ograniczone do minimum, tak aby konsument mógł korzystać z karty od ręki.

Co więcej, karty wirtualne można bez problemu dodać do dostępnych na rynku cyfrowych portfeli oraz użyć do zbliżeniowej wypłaty gotówki z bankomatu. Od zwykłych plastikowych kart różni je jedynie brak fizycznej postaci. Oprócz tego można nimi zarządzać jak tradycyjnymi kartami: można je szybko zastrzec i dowolnie zmieniać limity. Wpisują się również w trendy eko i znika też ryzyko zgubienia lub kradzieży.

Realtime’owe rozliczenia i korzystne pożyczki
Dla większości przedsiębiorców płynność finansowa to priorytet. Dlatego PolCard from Fiserv daje klientom możliwość: pozyskania szybkiej pożyczki na dowolny cel Business Cash Express oraz kontrolowania firmowych finansów dzięki autorskiej platformie raportowania online OnePortal24. Wsparcie finansowe w ramach pożyczki jest udzielane bez udziału banku, a pieniądze wpływają na konto klienta maksymalnie w 48 godzin od zatwierdzenia wniosku.

Spłaty odbywają się w codziennych ratach pobieranych automatycznie z obrotów klienta realizowanych poprzez terminal płatniczy. Klienci PolCard from Fiserv chętnie sięgają po tę usługę w sytuacjach wymagających ekspresowego zastrzyku gotówki. Z kolei OnePortal24 to narzędzie, za pomocą którego przedsiębiorcy mogą na bieżąco sprawdzać stan transakcji bezgotówkowych w swoim biznesie.

Na platformie pozyskają dane o autoryzacjach, transakcjach płatniczych, przelewach, wysyłkach, raportach rozliczeniowych i wystawionych fakturach. W ten sposób mogą w szybki sposób dotrzeć do najważniejszych informacji transakcyjnych, a także – dzięki zaawansowanym narzędziom raportowania i analiz – zweryfikować stan rozliczeń.

Marka godna polecenia
Marka PolCard from Fiserv jest obecna na polskim rynku od 1991 r. Na przestrzeni trzech dekad pracy na rzecz polskich przedsiębiorców i konsumentów zespół wielokrotnie wdrażał pionierskie rozwiązania. Pierwsza polska karta płatnicza, pierwsze terminale, pierwsze terminale mobilne, pierwsze płatności internetowe.

Po dziś dzień PolCard from Fiserv wyznacza trendy w branży, dostarcza innowacyjne rozwiązania płatnicze, które czynią płatności wygodnymi, szybkimi, intuicyjnymi i przede wszystkim bezpiecznymi. Firma Fiserv Polska od lat wspiera polskie przedsiębiorstwa w maksymalizacji zysków i rozwoju, a konsumentom zapewnia optymalne metody płatności, dostarczając rozwiązania płatnicze w każdym kanale sprzedaży. Wysoką jakość świadczonych usług i dostarczanych rozwiązań potwierdza nieustannie rosnąca liczba klientów i partnerów, którzy korzystają z ponad 210 000 terminali PolCard from Fiserv.

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.