BP

Pionier branży OZE wspierający zrównoważony rozwój

Pionier branży OZE  wspierający zrównoważony rozwój

Jak założyć firmę fotowoltaiczną i odnieść sukces w branży?

W erze zmieniającego się klimatu i rosnącej świadomości ekologicznej, energia odnawialna staje się kluczowym elementem walki ze zmianami klimatycznymi, a kiedy troska o środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotna, inwestowanie w energię odnawialną staje się nie tylko modą, ale również niezbędną strategią biznesową. Wśród firm przodujących w tej dziedzinie znajduje się Arago z główną siedzibą w Brodnicy. To firma, która od momentu swojego powstania w 2017 roku kreuje ideę #comtech, oferując innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła, optymalizacji zużycia energii, jak również termomodernizacji, systemów rekuperacji, audytów efektywności energetycznej, przydomowych elektrowni wiatrowych oraz szeroko rozumianego zarządzania energią. Z usług Arago korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale również małe i duże firmy, budując mikroinstalacje, małe instalacje o mocy od 50 do 100  kWp, jak również duże instalacje o mocy powyżej 1 MWp.

Najlepsi z najlepszych

Rok 2023 spółka Arago zamknęła z obrotem 180 mln zł potwierdzając swój ustawiczny wzrost udziału w rynku OZE. Firma dzięki temu stała się laureatem prestiżowej nagrody ,,Gazele Biznesu 2023”, zajmując 1. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz 2. miejsce w Polsce.Jako lider branży, według IEO, tj. Instytutu Energetyki Odnawialnej, w 2023 roku firma zajęła 2. miejsce pod względem ilości zamontowanych mikroinstalacji fotowoltaicznych do 50 kWp oraz 3. miejsce w instalacjach i farmach fotowoltaicznych do 1 MW. W ciągu 7 lat firma wybudowała dla klientów indywidualnych i biznesowych kilkadziesiąt tysięcy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 140 MW. Każdego miesiąca zespół blisko 400 pracowników i 800 współpracowników na terenie całej Polski realizuje około 1000 instalacji. Aż 93 proc. Klientów Arago pochodzi z polecenia. – Zdobycie tak wysokiej pozycji w rankingu “Gazeli Biznesu 2023”, nie byłoby możliwe bez naszych Pracowników, Współpracowników i Partnerów Biznesowych. To nasz wspólny sukces wypracowany przez cały Zespół #AragoFamily – mówi Martyna Ślosarek, Prezes Zarządu.

Zrównoważony Rozwój

W swojej strategii firma działa z pełnym szacunkiem dla środowiska naturalnego, dbając o minimalizację śladu węglowego swoich operacji. Siedziba w Brodnicy w pełni zasilana jest czystą energią słoneczną pochodzącą z własnej instalacji fotowoltaicznej, wspartej kilkoma przemysłowymi chłodzonymi cieczą magazynami energii, turbinami wiatrowymi oraz instalacją z pompami ciepła. Arago podejmuje środki, mające na celu ograniczenie zużycia wody. W biurze dla pracowników, m.in. zamontowane są filtry do wody, umożliwiające picie wody bezpośrednio z kranu, co w ogólnym procesie promuje recykling i minimalizację odpadów. Firma angażuje się w różnorodne inicjatywy społeczne, wspiera lokalne organizacje charytatywne i akcje pomocowe. W swoim DNA i wartościach propaguje i akceptuje równość oraz różnorodność w miejscu pracy, dlatego też jest czynnym sygnatariuszem ,,Równej Firmy” i ,,Karty Różnorodności”.

Przyszłość … Plany, ekspansja i strategia
 

Strategia firmy obejmuje ekspansję na rynki międzynarodowe, dlatego też z sukcesem montowane są w Niemczech instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii jak i pompy ciepła w blisko 500-osobowej strukturze sprzedażowej. W najbliższych miesiącach dalszej ekspansji na rynki EU firma rozpocznie swoją działalność na terenie Czech,  Austrii oraz Szwajcarii.
 
Postaw na najlepszych

Arago to nie tylko firma fotowoltaiczna – to pionier kompleksowych rozwiązań OZE, który nieustannie dąży do zmiany sposobu, w jaki postrzegana jest energia i jej wykorzystanie. Zaangażowanie w innowacje, zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność sprawiają, że jest ona bez wątpienia liderem na rynku rozwiązań OZE, który nie tylko zmienia branżę, wyznacza trendy, ale także inspiruje do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra. Jeśli więc szukasz sprawdzonego partnera biznesowego zapraszamy do współpracy.

www.arago.green

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.